کارگاه آموزشی مجازی؛ گلریزون تجلی عشق
شنبه 25 آبان 1398 ساعت 11:30 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست نماینده همسفران: همسفر منصوره | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

چهارمین جلسه از دوره هفتم کارگاههای آموزشی مجازی ویژه همسفران، نمایندگی شهرری با دستور جلسه گلریزون با استادی کمک راهنما خانم لیلا برگزار گردید.

همسفر لیلا می گوید: مهم نیست من چقدر توان مالی دارم مهم این است که من با تمام توانم در گل‌ریزان شرکت کنم، اگر حتی به‌اندازه‌ی یک آجر در بنای عظیم کنگره سهم داشته باشم تا زمانی که هستی وجود دارد و کنگره به کار خود ادامه می‌دهد من هم به‌اندازه‌ی یک آجر در رهایی و به آرامش رسیدن انسان‌های زیادی سهیم هستم و اجر و پاداش آن برایم نزد پروردگار محفوظ است.

هر ساختاری برای اینکه بتواند در جهت اهدافش حرکت کند نیازمند به سه پارامتر منابع انسانی، منابع علمی و منابع مالی هست. کنگره ۶۰ هم از این قاعده مستثنا نیست در کنگره مرتب نیروهای انسانی در حال آموزش  و ارتقای خود هستند و باوجود صدها راهنما و مرزبان و افراد آموزش‌دیده‌ای چون دیده‌بانان و ایجنت‌ها و اسیستانت‌ها کنگره ازنظر نیروی متخصص در جایگاه بسیار مناسبی قرار دارد. در مورد مسائل علمی هم منابع  آموزشی بسیار غنی و فراوانی در کنگره وجود دارد از قبیل کتاب، جزوات و سی‌دی‌های آموزشی که اگر ما واقعاً جویای آموزش باشیم برای یادگیری همیشه خوراک وجود دارد.

و اما منابع مالی سیستم کنگره به‌گونه‌ای طراحی‌شده که از همان ابتدای تأسیس با تفکر صحیح جناب آقای مهندس روی پای خود ایستاده و از هیچ نهاد و یا ارگان دیگری کمکی نپذیرفته و همه‌ی اعضاء در طول این سال‌ها یاد گرفته‌اند که باید به خودشان متکی باشند و انتظار هیچ‌گونه کمکی از فرد و یا سازمانی نداشته باشند و با همین تفکر درست امروز ما به نقطه‌ای رسیده‌ایم که هیچ چک برگشتی و یا بدهی نداشته‌ایم و نداریم. با این دیدگاه و نگرش افراد بعد از رهایی و رسیدن به آرامش حاضرند در کنگره بمانند، خدمت کنند و قانون یازدهم و زمین کنگره را حمایت نمایند، چون معتقد هستند که دیگران کاشتند و ما خوردیم پس ما هم بکاریم تا دیگران بخورند.

برای اینکه یک نفر به درمان و رهایی برسد حدود شانزده میلیون و هفت‌صد هزار تومان هزینه می‌شود ولی از افراد هیچ‌گونه هزینه‌ای به‌غیراز پول دارو، جزوات آموزشی و سی دی دریافت نمی‌شود و تمامی خدمات رایگان ارائه می‌گردد. این مطلب به این معنا نیست که بگوییم کنگره رایگان است، کنگره هزینه دارد و هزینه آن را سایر افراد پرداخت کرده و می‌کنند. ما دو نوع هزینه در کنگره‌داریم: هزینه‌های جاری از قبیل پول برق، آب، گاز، صندلی، لامپ، کولر، نقاشی ساختمان و ... که از طریق سبد یا همان قانون یازدهم تأمین می‌گردد. یکسری هزینه‌ها هم هستند مانند هزینه‌های لازم برای تحقیقات، ورزش، زمین و ... که دیگر مبالغ جمع‌آوری‌شده در سبدها پاسخگوی این هزینه‌ها هیست و نیازمند مبالغ بیشتری می‌باشد. به‌قول‌معروف باید کوه کنده شود تا دره پر شود و این‌گونه بود که با درایت و دوراندیشی جناب آقای مهندس لژیون مالی در شعب تشکیل شد و به نام لژیون سردار نام‌گذاری گردید.

شرط ورود به این لژیون پرداخت حداقل شش میلیون تومان به‌صورت یکجا می‌باشد با پرداخت این مبلغ به مدت یک سال در این لژیون توفیق خدمت دارد. ایجنت و اسیستانت نیز می‌توانند به‌عنوان عضو افتخاری در لژیون سردار حضورداشته باشند و در صورت عدم حضور ایشان نگهبان مرزبان‌ها می‌تواند به‌جای آن‌ها در جلسات حاضر شود. کار لژیون سردار در هر نمایندگی این است که برای نمایندگی خودشان و کنگره منابع مالی تهیه کنند و برنامه‌ریزی‌های لازم جهت تأمین منابع مالی برای زمین، ساخت‌وساز و یا رهن نمایندگی خودشان انجام دهند و بتوانند منابع مالی خارج از کنگره جذب کنند چون کسی که پولدار است با پولدارها هم در تماس است و از این طریق می‌تواند جهت جذب سرمایه اقدام کند.

نشان دنور به معنای بخشنده و یا نشان لیاقت به کسانی اعطا می‌شود که مبلغ پنجاه میلیون تومان به بالا پرداخت نمایند یا زمین و ساختمانی به همین میزان ارزش به کنگره هدیه نمایند. این نشان بسیار ارزشمند است و فقط به این افراد داده می‌شود. حتی به کمک راهنمایان و راهنمایانی که صدها نفر را به درمان و رهایی رسانده‌اند چنین نشانی داده نمی‌شود و این اهمیت موضوع بخشیدن را نشان می‌دهد

لژیون‌های سردار هر نمایندگی مانند سایر لژیون‌های دیگر  ماهی یک‌بار به‌عنوان لژیون خدمتگزار خدمت می‌کنند و تمامی اعضای خدمتگزار از قبیل استاد نگهبان دبیر جلسه نگهبان نظم میکروفن گردان مسئول صوتی مهماندار و ... از بین اعضای لژیون سردار انتخاب می‌گردند.در لژیون سردار ما دورنمای بسیار عظیمی داریم و برای این مهم نیازمند افراد مصمم هستیم که توان مالی خوبی داشته باشند بعضی‌ها ثروتمند زندگی می‌کنند هم خودشان از ثروتشان بهره می‌برند و هم به دیگران کمک می‌کنند و درراه خدا خرج می‌کنند. ولی بعضی‌ها ثروتمند می‌میرند یعنی فقط نگهبان ثروت هستند و آن‌ها برای وارث خود نگهداری می‌کنند.

چه خوب است که در زمان حیات خودمان با انتخاب خودمان از ثروتی که داریم در جهت مثبت استفاده کنیم و یک یادگاری از خود به‌جای بگذاریم و چه جایی بهتر از کنگره 60 که در آن انسان‌های زیادی به درمان می‌رسند و خانواده‌های بسیاری طعم آرامش را می‌چشند. کنگره وقف عام است و اموال آن همگی به نام کنگره 60 ثبت‌شده است و متعلق به هیچ شخص خاصی نیست بنابراین تا زمانی که این ساختار در جریان است پاداش این خدمت برایمان باقی خواهد ماند.

اما افراد زیادی هم هستند که توان مالی چندانی ندارند و چون فکر می‌کنند نمی‌توانند در لژیون سردار عضو شوند پس در گل‌ریزان شرکت نکنند و یا خجالت می‌کشند که با مبلغ پایین در گل‌ریزان شرکت کنند بنابراین می‌گویند که صبر می‌کنیم تا پول بیشتری جمع کنیم آن‌وقت در گل‌ریزان شرکت می‌کنیم. تجربه‌ای که خود من در این سال‌ها به دست آوردم این بود که این تفکر درستی نیست تا ما نبخشیم بخشنده نمی‌شویم. بخشیدن خیروبرکتی است دوجانبه که هم دهنده و هم دریافت‌کننده را بهره‌مند‌ می‌کند و برای رسیدن به جایگاه بالاتر و حال خوش‌تر و آرامش بیشتر باید بخشیدن را بیاموزیم.

مهم نیست من چقدر توان مالی دارم مهم این است که من با تمام توانم در گل‌ریزان شرکت کنم، دانه‌دانه است غله در انبار و اگر حتی به‌اندازه‌ی یک آجر در بنای عظیم کنگره سهم داشته باشم تا زمانی که هستی وجود دارد و کنگره به کار خود ادامه می‌دهد من هم به‌اندازه‌ی یک آجر در رهایی و به آرامش رسیدن انسان‌های زیادی سهیم هستم و اجر و پاداش آن برایم نزد پروردگار محفوظ است.

پس با همه توانی که داریم در گل‌ریزان شرکت کنیم و اصلاً ترس از دست دادن پولمان را نداشته باشیم که به قول جناب آقای مهندس بخشیدن انسان را آراسته می‌کند. شاید به‌ظاهر پولی را از دست می‌دهیم اما چندین برابر این پول به ما بازمی‌گردد و خیروبرکت زیادی در مال و جان وزندگی و آبرو و فرزندانمان جاری می‌شود. امیدوارم من هم بتوانم و توفیق داشته باشم که با همه توانم در گل‌ریزان شرکت کنم و قدمی هرچند ناچیز در جهت پیشبرد اهداف مقدس کنگره 60 بردارم.

نویسنده: کمک راهنما خانم لیلا لژیون یکم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر عفت شنبه 25 آبان 1398 09:16 ب.ظ
خانم لیلای عزیز به امید موفقیت بیشتر شما.
مسافرجمشیدلژیون ۱۲ شنبه 25 آبان 1398 05:26 ب.ظ
باسلام ضمن عرض دورودوسپاس وخداقوت وخسته نباشیدخدمت همسفرسرکارخانم لیلا راهنمای محترم وآرزوی توفیق ر‌وزافزون رابرای شمادارم
همسفرپروین شنبه 25 آبان 1398 04:55 ب.ظ
خدمت خانم لیلای عزیزم خدا قوت خیلی عالی بخشش و بخشیدن رو بیان کردید همینطور که گفتید مهم مبلغ نیست مهم حضور پررنگ من است با آرزوی بهترینها برای شما
همسفر فاطمه لژیون پنجم شنبه 25 آبان 1398 11:45 ق.ظ
خانم لیلا جان عالی بود. ان شاالله که همگی بتوانیم در این جشن بزرگ سهمی داشته باشیم. خداقوت خدمت خانم منصوره عزیز
همسفر آزاده لژیون سوم شنبه 25 آبان 1398 11:40 ق.ظ
خانم لیلا عزیزم خداقوت،مثل همیشه جامع و کامل گفتید. ان شالله خدا توفیق بخشش و به آرامش رسیدن را به تک تک ما عطا کند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic