فرمانبرداری، دروازه ای رو به روشنایی ها
چهارشنبه 8 آبان 1398 ساعت 09:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد. هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیمعنوان وادی دوم مفاهیم بسیار زیادی را در بردارد. یکی از وادی‌های کاربردی در کنگره 60 همین وادی هست. این وادی به ما گوشزد می‌کند که تمام مشکلاتی که برای ما به وجود آمده است به خاطر نبود تفکر است. بعدازاین که تفکر کردیم می‌توانیم با تلاش و کوشش خودمان در پی حل مشکلات قدم برداریم. در این راه ممکن هست وقتی ما درصدد حل مشکل خود برمی‌آییم با موانعی روبرو شویم که باعث شود ما خسته شویم و احساس پوچی و ناامیدی به ما دست دهد که در این هنگام باید این احساس را از خود دور کنیم و صبور باشیم و با تفکر به راه خود ادامه دهیمهمه این‌ها ما را به این نقطه تفکر می‌رساند که به درون خودمان مراجعه کنیم و نگاهی به صور پنهان خود بیندازیم و این را بدانیم که برای حل تمامی مشکلات تنها کسی که به ما کمک می‌کند خودمان هستیم و همیشه به یاد داشته باشیم که خداوند هیچ مخلوقی را به جهت بیهودگی خلق نکرده است و حتی کوچک‌ترین موجودی که ما فکر کنیم که آفرینش او به چه منظوری بوده است حتماً پشت خلقت آن حکمتی وجود داشته است که ما بندگان قدرت مطلق قادر به درک آن نیستیم.

در خدمت خانم افسانه همسفر داوود یکی از اعضاء لژیون چهارم هستیم، مسافر ایشان با هجده سال تخریب تریاک و شیره وارد کنگره شدند، مدت ده ماه و دو روز با متدDST داروی درمان OT به راهنمایی آقای احمد و خانم محبوبه سفر کردند، مدت یک سال و سه ماه است که آزاد و رها هستند.

لطفاً برایمان بگوئید چگونه با کنگره 60 آشنا شده‌اید؟

لازم به ذکر است در طول مدتی که مسافر من مواد مصرف می‌کرد حتی یک‌بار هم اقدام به ترک مصرف مواد نکرده بودند. البته روش مطمئن هم برای درمان پیدا نکرده بود. مسافر من در یک شرکت کار می‌کردند و یکی از بهترین کارکنان آنجا بودند، تمام مهندسین به ایشان احترام می‌گذاشتند و از محبوبیت خاصی برخوردار بودندبعد از گذشت یک سال متأسفانه طی یک جریان به مسافرم مشکوک شدند و ازایشان خواستند تا استخدام شود و شرط اولش هم این بود که تست عدم اعتیاد بدهد. مسافرم برای این‌که محبوبیت خود را نزد مهندسین از دست ندهد انجام تست را قبول نکرد و دیگر به سرکار نرفت. از این‌که کار خود را ازدست‌داده بود ناراحت نبود ولی از این‌که آن‌ها به مصرف‌کننده بودن او پی برده بودند بسیار ناراحت بوددر این هنگام برای اولین بار ضربه شدیدی به خاطر اعتیاد خورد و تصمیم گرفت که مواد را برای همیشه کنار بگذارد. چون از قبل شناختی راجع به کنگره داشت به همین خاطر سریع و بدون فوت وقت برای درمان به کنگره آمد و به درمان و رهایی رسید.

با توجه به اینکه دستور جلسه این هفته وادی دوم است آیا این وادی تأثیری در زندگی شما داشته است؟

عنوان وادی دوم خروج از ناامیدی و رفتن به سمت روشنایی و امید استمن هم به‌نوبه خودم در زندگی سختی‌های بسیاری کشیده‌ام و تنها چیزی که باعث شد ماندگار شوم و مشکلات خودم را با توکل به خدا حل کنم چشمه امیدی بود که همیشه در قلب و ذهن من جاری بود. من می‌دانستم و باور داشتم که مشکلات هست و باید باشد و روزی هم تمام خواهد شد پس با امیدواری تمام به راهم  ادامه دادم و نتیجه صبر و تلاشم را هم گرفتم. من انسان ناامید و ضعیفی بودم و خود را پوچ و بی‌ارزش فرض می‌کردم ولی با کاربردی کردن وادی دوم توانستم الآن در این جایگاه قرار بگیرم و همه آن حس‌ها را عوض کنم. همه این‌ها نگاه محبت‌آمیز خداوند بود که به من انداخت و من را از سردرگمی‌ها نجات داد.

آیا حضور شما در کنگره تأثیری در زندگی خانوادگی شما داشته است؟

قطعاً و صد در صد داشته است. در پی آموزش‌های کنگره و فراگیری جهان‌بینی، رفته‌رفته توانستم خودم و افکارم را بازسازی کنم و به آرامش برسم و این آرامش را عاشقانه به اعضای خانواده‌ام بدهم. با آمدن من به کنگره و فراگرفتن آموزش‌ها از دروازه امید رد شدم و به سمت دانایی رفتم و علم و آگاهی خودم را بالا بردم و توانستم با اعضاء خانواده‌ام رابطه خوبی برقرار کنم.

با توجه به آموزش‌هایی که تابه‌حال دریافت نموده‌اید خدمت کردن در کنگره چه تأثیری در سفر یک همسفر دارد؟

خدمت کردن حال همسفر را خیلی خوب می‌کند و انرژی فوق‌العاده مثبتی را به او می‌دهد، این انرژی مثبت نوری از عشق، محبت و امید در دل همسفر ایجاد می‌کند و شروع به تابیدن می‌کندشخص را برای یک سفر خوب امیدوار می‌کند و در آخر به آرامش، حال خوب و رهایی می‌رساند و من به‌شخصه این تجربه را با خدمت کردن در کنگره به دست آورده‌ام.

با توجه به این‌که نقش گوش کردن و نوشتن سی‌دی‌ها در رهایی و حال خوش ما همسفران خیلی زیاد است؛ کدام سی دی  تأثیر خیلی مثبتی در زندگی‌تان گذاشته است که می‌توانید به ما معرفی کنید؟

سی دی گوش دادن و نوشتن یکی از بهترین کارهایی است که من انجام می‌دهم و از انجام آن لذت هم می‌برمسؤال شما مانند این است که بگویید شما کدام گل را بیشتر دوست دارید؟ به نظر من چیزی که مهم است خود گل است هر گل یک رنگ و بویی دارد مهم این است که گل استسی‌دی‌ها هم همگی خوب و مفید هستند و چیزی که مهم است این است که هرکدام بار آموزشی به خصوصی را در بردارند، اگر من با لذت تمام سی دی را گوش دهم قطعاً بار آموزشی آن را هم دریافت می‌کنم آن موقع است که تأثیرش را می‌بینم

مهم‌ترین نتیجه، برداشت یا دست آوردی که با حضور چندساله خود در کنگره به دست آورده‌اید چیست اگر ممکن است برای ما بگوئید؟

مهم‌ترین نتیجه و برداشت من از کنگره این بود که تنها مکانی که باعث می‌شود افراد مصرف‌کننده از دام اعتیاد که جناب مهندس آن را به یک کرکس عظیم الچثه و خوفناک تشبیه کرده‌اند؛ رهایی پیدا کنند و به درمان و آرامش برسند همین مکان مقدس یعنی کنگره 60 هست. در هیچ دانشگاه و هیچ مکتبی آموزش‌های کنگره تدریس نمی‌شود، من همسفر باید از این فرصت کمال استفاده را داشته باشم و آموزش‌ها را سرمشق و سرلوحه زندگی‌ام قرار بدهم.

آیا ازنظر خودتان شما فرمان‌بردار خوبی در کنگره بوده‌اید؟

در این مورد من نمی‌توانم نظری بدهم. ولی سعی کرده‌ام که این‌گونه باشمدر چهارچوب قوانین کنگره 60 با رعایت کردن قوانین و حرمت کنگره می‌توانیم به فرمان‌برداری خوب برسیم یا به‌صورت دیگر با رعایت کردن قوانین و حرمت، فردی موفق و فرمان‌بردار در کنگره باشم و بتوانم به نحو احسن خدمت کنم.

زیباترین و عمیق‌ترین عشقی که در کنگره مشاهده می‌کنید مربوط به چه کسانی است؟

عشق و محبت سوری نیست، بلکه لمس کردنی است. من این عشق را بین تمام اعضای خانواده بزرگ کنگره 60 حس و لمس کرده‌ام. همه اعضاء کنگره عاشقانه بدون هیچ چشم‌داشتی خدمت می‌کنند و این نشانگر عشق درونی است که بین تمام اعضاء جاری و برقرار است. بنده به‌شخصه تمام اعضاء را دوست دارم و برایشان احترام و ارزش خاصی قائل هستم و حس خوبی نسبت به همگی آن‌ها دارم. ازنظر من عشق و محبت مربوط به یک شخص خاص نیستاگر خودت را دوست داشته باشی قطعاً می‌توانی همه انسان‌ها و هستی را دوست داشته باشی. عشق راهنما به رهجو، عشق رهجو به راهنما، عشق بین افراد کنگره و عشق بین افراد کنگره با مرزبانان و اسیسانت محترم شعبه، همگی از رنگ و طراوت خاصی برخوردار هستند که من واقعاً از دیدن آن لذت می‌برم.

در آخر اگر حرف یا سخن ناگفته‌ای دارید بیان کنید؟

ناگفته‌های زیادی در وصف کنگره باقی‌مانده ولی در آخر دوست دارم جملات قلبی خودم را روی کاغذ جاری کنم؛ پروردگارا از تو سپاسگزارم من را وارد این مکان مقدس کردی تا علم را بیاموزم، دانایی را فرابگیرم و عشق را لمس کنمپروردگارا از تو سپاسگزارم که در لحظه‌لحظه زندگی‌ام اگر دچار ناامیدی می‌شدم، نوری از امید در دل من تاباندی تا من محکم و استوار  باشمتو را سپاس می‌گویم بابت تمامی این لحظات زیبا.

تهیه و تنظیم: همسفر الناز لژیون چهارم

عکاس: همسفر فاطمه لژیون پنجم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر عفت دوشنبه 13 آبان 1398 04:42 ب.ظ
خانم افسانه عزیز ،ممنون بابت اینکه تجربیات خودتونو در اختیار ما گذاشتید.
مریم همسفر مهدی لژون 4 شنبه 11 آبان 1398 12:21 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم افسانه عزیزم امیدوارم همیشه همیشه در زندگی همینطور موفق امیدوار باشی وخسته نباشید خدمت خا الناز عزیز زحمت کش سایت
فاطیما جمعه 10 آبان 1398 03:18 ب.ظ
خانم افسانه عزیز ...موفقیت روز افزون رو براتون خواستارم بهترینها رو براتون ارزومندم ....خدا قوت به خانم فاطمه و خا نم الناز عزیز
الهام لژیون پنجم پنجشنبه 9 آبان 1398 04:59 ب.ظ
خانم افسانه عزیز موفق باشید و عرض خدا قوت خدمت خانم فاطمه و خانم الناز عزیز
همسفر آزاده پنجشنبه 9 آبان 1398 01:02 ق.ظ
خانم افسانه عزیزم خداقوت ،امیدوارم در ادامه راه پایدار و موفق باشید.
با تشکر از خانم الناز عزیز.
مسافرجمشیدلژیون ۱۲ چهارشنبه 8 آبان 1398 10:58 ب.ظ
باسلام ضمن عرض دورودوسپاس وخداقوت وخسته نباشید خدمت سرکارخانم افسانه وباآرزوی توفیق روزافزون برای شما
همسفر پروین چهارشنبه 8 آبان 1398 10:36 ب.ظ
عرض سلام وخسته نباشید خدمت خانم افسانه عزیز امیدوارم همیشه همینطورخندان و پرانرژی باشیدودرادامه راه موفق و مستدام.وعرض خسته نباشید و خدا قوت به خانم الناز عزیز و خانم فاطمه بزرگوار
همسفرمنصوره چهارشنبه 8 آبان 1398 10:13 ب.ظ
خانم افسانه عزیز انشالله در ادامه موفق باشید. عرض خداقوت خدمت خانم الناز و خانم فاطمه
همسفرمریم لژیون چهارم چهارشنبه 8 آبان 1398 09:09 ب.ظ
عرض سلام وخدا قوت به دوستان عزیزم خانم النازمهربان وخانم افسانه عزیزم.
خانم افسانه جان از اعماق وجودم دعا می کنم که سلامت باشید وعاقبت بخیر وامید همیشه مهمان قلب مهربانت باشد.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic