لژیون سردار، فرصتی برای خدمت
شنبه 11 آبان 1398 ساعت 03:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

کنگره 60 یک سازمان مردم‌نهاد برای درمان اعتیاد است. بنیان‌گذار آن آقای مهندس حسین دژاکام کتابی به نام عشق، چهارده وادی برای رسیدن به خود نوشته‌اند. در این کتاب چهارده وادی یا راه برای ما بیان نموده‌اند که نه‌تنها افراد مصرف‌کننده می‌توانند برای پیدا کردن خود از منجلاب اعتیاد بلکه تمامی افراد عادی هم می‌توانند از این چهارده وادی برای کاربردی کردن در زندگی روزمره خود استفاده نمایند. هرکدام از آن‌ها پیام به خصوصی را برای ما بیان می‌نماینداولین راه وادی تفکر هست که می‌گوید برای انجام هر کاری باید تفکر نماییم. دومین راه که دستور جلسه سالیانه این هفته کنگره 60، وادی دوم هست که می‌گوید: هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد. هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم، حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم. در این وادی برای ما بیان می‌کند که هر موجودی حتی یک کرم بیهوده پا به این هستی نگذاشته است و این‌که اگر ماسالیان سال راه خود را گم‌کرده بودیم و دائم احساس پوچی و ناامیدی می‌کردیم به خاطر این بوده که تفکر نداشته‌ایم و راه خود را بیراهه رفته بوده‌ایم، اما اکنون‌که به لطف خداوند راه درمان اعتیاد برای همه مصرف‌کنندگان پیداشده است ما باید سعی کنیم که با استفاده از آن و تلاش و کوشش خودمان به نتیجه‌ای که می‌خواهیم دست پیدا کنیمیکی از راه‌هایی که ما می‌توانیم احساس پوچی و هیچ بودن خودمان را از بین ببریم و به‌عنوان عضوی از این خانواده بزرگ کنگره خدمت به خودمان کنیم شرکت در لژیون سردار هست که با استفاده از آن می‌توانیم با انفاق قطره‌ای از توانایی خودمان، در این مسیر قدم برداریم

در خدمت خانم نسرین همسفر رضا از لژیون هفتم و عضو لژیون سردار شعبه شهرری هستیم. مسافر ایشان با تخریب قرص ترامادول وارد کنگره شدند، با متدDST و داروی درمان OT یازده ماه سفر کردند با کمک راهنمایی خانم زهره و آقای مهدی، الآن هم حدود هفده ماه هست که با دستان پر از مهر آقای مهندس آزاد و رها هستند.

با توجه به دستور جلسه این ماه لژیون سردار «محبت، بخشش را منتقل کن» نظر شما در این مورد چیست؟

بخشش کردن و بخشیدن نیز به‌نوبه خود نوعی محبت استهرکدام ازافراد حاضر در کنگره به‌نوعی به کنگره احساس محبت دارند و هر کس تلاش می‌کند هر چه توانایی دارد محبتی به کنگره داشته باشد و ما نباید محبت خود را از هم نوعان خود دریغ کنیم، با شرکت در لژیون سردار می‌توانیم محبت و عشق را منتقل کنیم.

با توجه به تجربه خودتان در بحث خدمت مالی و شرکت در لژیون سردار، آیا این خدمت، به دست آوردن هست یا از دست دادن؟

انجام دادن خدمت مالی و یا افتخار به دست آوردن خدمت مالی حس دل‌نشین و افتخاری بزرگ است؛ بنابراین ترسی ندارد و افتخاری برای من است. هرگاه در امر خیری هزینه و مالی صرف شود نه‌تنها این مال از اموال من کسر نمی‌شود بلکه آثار مادی و معنوی آن در زندگی نمایان می‌شود. من به‌نوبه خود به این قضیه ایمان کامل دارم.

با توجه به دستور جلسه این هفته چه برداشتی از تیتر وادی دارید؟ (هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد؛ هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.)

هر موجودی در این عالم هستی به هیچ آفریده نشده است. ما انسان‌ها اعظم مخلوقات هستیم؛ حتی اگر خودمان به هیچ و پوچ فکر کنیم؛ ولی واقعیت این هست که ما تصادفی پا به این حیات نگذاشته‌ایم و هرکدام از ما توانایی‌های خاص خود راداریم که خداوند در وجود ما نهاده است. وظیفهای داریم که باید انجام بدهیم، ولی ممکن است با قرار گرفتن در مسیر ضد ارزش‌ها احساس گناه و پوچی کنیم.

اگر امکان دارد از دلایل حضور خود در لژیون سردار مطالبی را برای ما بیان نمایید؟

یکی این‌که توانسته باشم در مرحله اول کمکی به خودم و بعد به لژیون سردار کرده باشم تا همان‌طور که عزیز دل من از این منجلاب رهاشده دیگران هم این لذت نصیبشان شود؛ دلیل دیگر که باعث شد قدم در این راه بگذارم کمک راهنمای عزیزم خانم زهره بودند که باراهنمایی و سخنان شیرین خود من را با این لژیون آشنا کردند و اطلاعات خوبی در این زمینه به من دادند.

به‌عنوان یک همسفر نقش همسفران را در لژیون سردار چگونه می‌بینید؟

همسفران نقش بسزایی دارند و هرچند یک همسفر نسبت به مسافران محدودیت‌های مالی ممکن است داشته باشند ولیکن وقتی یک همسفر در این لژیون همکاری می‌کند باعث آرامش دل همسفران و تشویق همسفران دیگر در این زمینه و باعث تحکیم بیشتر کنگره می‌شود.

ما در کنگره اعتقادداریم خیروبرکت هر خدمتی به زندگی خودمان برمی‌گردد. آیا شما بعد از عضویت در لژیون سردار تأثیری در زندگی خودتان احساس کرده‌اید؟

 صد در صد امیدوارم امسال هم بتوانم در لژیون سردار شرکت نمایم و خدمتی هرچند کوچک داشته باشم و همواره دعای من این است که بازهم بتوانم شرکت کنم و از این طریق سیم من به کنگره وصل باشد.

همه مطالب در درون و برون ماست که مانند قله‌های آتش‌فشان هستند، اما آرام و بی‌صدا، اگر به آن، توان حرکت بدهیم حتماً می‌دانید چه می‌شود خاصه در جهت مستقیم باشد؟

یعنی همه‌چیزها در درون و بیرون ما هستند که مانند قله‌های آتش‌فشان اگر به آن مسیر حرکت بدهیم در جهت مستقیم حرکت می‌کنند و مسیر زندگی انسان بستگی به خود او دارد که بتواند قدم درراه ارزش‌ها گذاشته و از ضد ارزش‌ها دور شود و مسیر مستقیم خود را بیابد.

شما به‌عنوان یک همسفر در کنگره 60 و از دیدگاه یک مادر که جگرگوشه‌اش مصرف‌کننده شده است اگر حرفی در دل دارید برای ما بیان نمایید؟

حرف دل و زبان من فقط دعای خیر هست که همواره پشت‌وپناه بنیان کنگره 60 جناب آقای مهندس دژاکام و راهنمایان و خدمتگزاران کنگره باشد، آرزوی موفقیت و پابرجایی این مکان را از خداوند خواستارم.

 اولین باری که وارد کنگره شدید چه حس و حالی داشتید برای ما بیان نمایید؟

حالت ناامیدی و افسردگی داشتم و اصلاً باورم نمی‌شد که فرزندم از این وضعیت رها شود ولی با ورود به این مکان نه‌تنها ذهنیت من نسبت به افراد مصرف‌کننده عوض شد بلکه دوباره کاخ آرزوهای من در این مکان، درست و اصولی از نو بنا گردید.

مطالعه وادی‌ها درگرفتن آموزش‌های کنگره چه کمکی به شما کرده است؟

منشأ تمام آموزش‌های کنگره همین وادی‌ها است و کمک فراوانی در زندگی به ما دارد. چهارده وادی برای رسیدن انسان به خدا و راه مستقیم در به رهایی رسیدن جسم و روان از تمام ضد ارزش‌ها کمک می‌کند.

در آخر اگر مطلبی دارید بیان کنید؟

شخصاً شرمنده هستم که به دلیل مشغله زیادی که دارم نمی‌توانم حضور فیزیکی در کنگره داشته باشم و خیلی دوست دارم که بیشتر از این‌ها به کنگره خدمت کنم ولی چه کنم‌؟ که در حال حاضر برای من مقدور نیست، ولی خوشحالم که با عضویت در لژیون سردار من هم نقشی هرچند کوچک در این بنای بزرگ دارم. آسایشی که الآن در زندگی دارم مدیون این مکان مقدس هستم پس باید سعی کنم در حفظ آن برای آینده‌گان من هم به‌اندازه توانایی خودم اثرگذار باشم.

خانم نسرین عزیز از اینکه وقت خود را در اختیار ما گذاشتید سپاسگزارم و انشا الله امسال هم توفیق خدمت در لژیون سردار نصیب شما شود و برای شما بهترین‌ها را از قدرت مطلق خواستارم.

تهیه و تنظیم: همسفر فاطمه لژیون پنجم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرجمشیدلژیون ۱۲ شنبه 11 آبان 1398 10:19 ب.ظ
باسلام ضمن عرض تبریک وتهنیت ودورودوسپاس خدمت همسفرسرکارخانم نسرین وباآرزوی توفیق روزافزون برای شما
همسفر پروین شنبه 11 آبان 1398 08:46 ب.ظ
خدمت خانم نسرین عزیز خداقوت خیلی زیبا احساس خود رابیان کردید امیدوارم که برکت خدمت کردن درزندگی شما جاری باشد برایتان بهترینها رو آرزو میکنم
شمسی از لژ یون 5 شنبه 11 آبان 1398 04:32 ب.ظ
جانم نسرین عزیز خدا قوت امیدوارم کنار مسافرتان همیشه با ارامش زندگی کنید
همسفر آزاده لژیون سوم شنبه 11 آبان 1398 04:12 ب.ظ
خانم نسرین عزیزم حال خوشتون رو خیلی ساده و صمیمی بیان کردید.امیدوارم در ادامه مستدام و پایدار باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic