بهای حال خوش
چهارشنبه 15 آبان 1398 ساعت 01:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

یکی از دستور جلسات سالیانه کنگره 60 در مورد رابطه یادگیری با معرکه‌گیری هست. تقریباً همه افراد با معرکه‌گیری آشنا هستند. کمتر انسانی را می‌توانیم پیدا کنیم که معرکه‌گیر نباشد و در مورد هر موضعی معرکه‌گیری نکند. قبل از ورود به کنگره در مورد مصرف مواد عزیزان خود مدام برای سرپوش گذاشتن کار آن‌ها معرکه‌گیری می‌کردیم و سعی ما بر این بود که با این کار تمام تقصیرات و مشکلات را بر گردن مصرف‌کنندگان خود بیندازیم. در نتیجه صورت‌مسئله اصلی مشکلات را پاک‌می‌کردیم و از حل کردن مشکل خود هم دور می‌شدیممعرکه‌گیری باعث می‌شود فرد قدرت یادگیری را از دست بدهد و تحت آموزش قرار نمی‌گیرد، قدرت تفکر در مورد موضوع موردنظر را هم ندارد. در مورد یادگیری هم تا ما فرمان‌بردار خوبی نباشیم نمی‌توانیم تحت آموزش قرار بگیریم و وقتی‌که ما فرمان‌بردار خوبی شدیم می‌توانیم فرمانده خوبی باشیمپس می‌توانیم بگوییم که این دو رابطه‌ای معکوس باهم دارند و زمانی که تحت یادگیری هستیم قطعاً نمی‌توانیم معرکه‌گیری کنیم.

در خدمت خانم فاطیما همسفر داوود عضو جدید لژیون سردار از همسفران لژیون پنجم شعبه شهرری هستیم. مسافر ایشان با تخریب پنج سال تریاک و قرص وارد کنگره شدند، مدت سیزده ماه با  متد DST و داروی درمان OT با راهنمایی آقای مهدی پور و خانم منصوره سفر کردند، ورزش مسافر ایشان در کنگره شنا، بدمینتون و ورزش همسفر فاطیما بدمینتون و تنیس روی میز است. در حال حاضر مدت چهار سال و ده ماه و ده روز است که آزاد و رها هستند.

به‌عنوان اولین سؤال چه مسائلی شمارا ترغیب نمود که عضو لژیون سردار شوید؟ با چه تفکری این کار را انجام دادید؟

با توجه به این‌که در سال‌های گذشته به‌طور جسته‌وگریخته در کنگره حضور داشتم؛ از ابتدای سال 98 تصمیم گرفتم به‌طور منظم در جلسات عمومی و لژیون حضورداشته باشم و به‌طور مستمر شروع به نوشتن سی دی ها کردم. همچنین تصمیم گرفتم به‌جای این‌که دیگران را مقصر حال بد خود بدانم روی حس‌های منفی خودم کارکنم، این را پذیرفتم که در هر جایگاهی که هستم عین عدالت خداوند است و هر برخوردی که از دیگران می‌بینم بازتاب کارهای خود من هستتمام این عوامل باعث شد رفتار من تغییر کند و نقطه تحمل من در برابر مسائل و مشکلات زندگی بالا برود؛ چون جهان‌بینی و آموزش‌های کنگره را مسبب اصلی این تغییرات می‌دانستم؛ تصمیم گرفتم حداقل کاری که می‌توانستم را انجام بدهم که عضویت در لژیون سردار بود و خیلی هم زود سعی کردم این تفکر شکل گرفته در ذهن خود را به انجام برسانم.

اگر کسی بخواهد عضو لژیون سردار بشود باید چه پروسه‌ای را طی کند؟

اولین شرط این است که فرد وارد سفر دوم شده باشد و سپس می‌تواند با خلوص نیت مبلغ شش میلیون تومان را به صورت یکجا به‌حساب زمین کنگره واریز نماید و یکی از اعضای لژیون سردار بشود. البته ناگفته نماند که سفر اولی هم می‌تواند، ولی به عنوان مهمان می‌ماند تا زمانی که گل رهایی را بگیرد و عضویتش در لژیون سردار کامل و قطعی شود.

خدمت کردن چه طعمی دارد؟ به نظر شما خدمت کردن از خود گذشتن است؟

خدمت برای رسیدن به خود، لذت‌بخش است، خدمت یعنی از منافع خود گذشتن، عبور از ضد ارزش‌های وجود خود و درنهایت جایگزین شدن حس‌های خوب عشق به هم نوع، معرفت، دوست داشتن و ... که همه این‌ها باعث رشد معنوی خودمان می‌شود.

با توجه به دستور جلسه این هفته رابطه یادگیری با معرکه‌گیری، شما رابطه این دو را باهم چگونه ارزیابی می‌کنید؟

رابطه این دو باهم رابطه‌ای کاملاً معکوس هست، کسی که در مسیر آموزش‌های کنگره و کمک راهنمای خود قرار می‌گیرد و یک فرمان‌بردار خوبی هست به‌مرورزمان می‌تواند فرماندهی وجود خودش یعنی تسلط و کنترل خواسته‌های نامعقول نفسش را به عهده بگیرد و خودش را تزکیه و پالایش کند، درنهایت به آرامش و حال خوش برسد ولی کسی که معرکه‌گیری می‌کند با این کار نه فرمان‌بردار خوبی در کنگره و نه در لژیون است و می‌خواهد حال بد خود را به دیگران منتقل کند و هیچ‌گونه حرکتی برای رشد خود از درون انجام نمی‌دهد و تا وقتی شروع به یادگیری نکند مطمئناً به آن آرامش و حال خوش نمی‌رسد؛ حتی این فرد توان بخشش چه مالی و چه معنوی را ندارد.

با توجه به دستور جلسه این ماه لژیون سردار «محبت، بخشش را منتقل کن» نظر شما در این مورد چیست؟

به نظر من با رعایت چند پارامتر این بخشش را می‌توان منتقل کردداشتن ایمان قوی با تکرار جملات مثبت مثل این جمله که خدای مهربان در هر شرایطی حواسش به من هستعبور از ترس‌های خود که روزی دهنده اصلی خداوند هستپرداخت بهای به دست آوردن آرامش درونی و حال خوش با کمک مالی را انجام دهددر جهت پالایش حس‌های منفی خودمان تلاش کنیم. به این فکر کنم که نیت و خواست قلبی ما برای عضویت در لژیون سردار چیست؟ درنهایت می‌توانیم محبت وجودی خود و حال خوش خودمان را با بخشش مالی منتقل کنیم تا بتوانیم به عشق خالق هستی برسیم.

وظیفه اعضای کنگره 60 برای تقویت پایه مالی کنگره 60 چیست؟

به قول آقای مهندس دژاکام هر چیزی در هستی بهایی دارد. برای به دست آوردن حال خوش خودمان باید بتوانیم بهای مادی آن را نیز بپردازیم تا همان‌طور که دیگران راه را برای ما باز کردند ما هم بتوانیم چراغ راه آیندگان را روشن نگه‌داریم تا این مکان مقدس مستدام باقی بماند.

آیا برای شرکت در لژیون سردار حتماً باید ثروتمند باشیم؟

 خیر، مهم این است که به این باور رسیده باشیم خدای مهربان روزی‌رسان بندگانش است و در هر شرایطی هوای بندگانش را دارد. طبق قانون کائنات انرژی از بین نمی‌رود بلکه از حالتی به حالت دیگر تغییر می‌کند؛ پس مطمئناً این حرکت مثبت در کائنات بی‌پاسخ نخواهد ماند. ثروتمند بودن یعنی از آن چیزی که داریم بتوانیم بخشش‌کنیم. ثروتمند کسی است که بتواند از داشته‌های خود چه مادی و چه معنوی بگذرد. ایمان دارد و می‌داند آنچه درراه خدا می‌دهد چندین برابر آن به او بازمی‌گردد.

گذشت یعنی چه؟

گذشت یعنی برای رسیدن به آرامش و حال خوش از نیازهای غیرضروری و بعضی نیازهای ضروری خود بگذریم تا چیزهای باارزش‌تری را به دست بیاوریماز ترس خود عبور کنیم  یعنی اگر ظاهراً باگذشت، از مال ما کم می‌شود و ترس از کم شدن مال راداریم، ولی در صور پنهان این قضیه با پاک شدن حس‌های منفی راه‌های بهتری برای چند برابر کردن مال و ثروتمان به ما القاء می‌شود و این همان حرکت مادی این عمل عظیم است.

تهیه و تنظیم: همسفر الناز لژیون چهارم

عکاس: همسفر فاطمه لژیون پنجم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرجمشیدلژیون ۱۲ شنبه 18 آبان 1398 10:49 ب.ظ
باسلام ضمن عرض تبریک وتهنیت خدمت همسفرسرکارخانم فاطیماوباآرزوی توفیق روزافزون رابرای شمادارم
زهره لژیون 2 چهارشنبه 15 آبان 1398 09:48 ب.ظ
خانم فاطیمای عزیز از صمیم قلب این موفقیت و حس خوب را به شما تبریک میگم و جایگاههای بالاتری را برای شما آرزو میکنم
همسفرمنصوره چهارشنبه 15 آبان 1398 06:00 ب.ظ
خانم فاطیمای عزیز خوشحالم که روزهای خوبی را در زندگی تجربه می کنید. امیدوارم موفق باشید.
همسفر آزاده لژیون سوم چهارشنبه 15 آبان 1398 01:07 ب.ظ
ممنون خانم الناز عزیز بابت زحماتتون.
خانم فاطیمای عزیز ان شالله این حال خوشتان مستدام باشه و بهترین برکت مادی و معنوی را تجربه کنید.
همسفر عفت چهارشنبه 15 آبان 1398 01:02 ب.ظ
خانم فاطیما عزیز از اینکه خدمت گذار ثابت کنگره شده اید خوشحالم وعضویت شما را در لژیون سردار تبریک می‌گویم..
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic