آرامش را به دیگران هدیه کن
دوشنبه 27 آبان 1398 ساعت 11:15 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست نماینده همسفران: همسفر منصوره | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

اگر بنایی آباد باشد، اما ساکنین آن خراب باشند، بنا هم کم‌کم رو به نابودی و خرابی می‌رود؛ اما ساکنین آباد در بناهای خراب و ویرانه‌ها، می‌توانند آن‌ها را احیاء نمایند.

همسفر عفت بیان کردند: روز اولی که وارد کنگره شدم با مشخص شدن صورت‌مسئله اعتیاد، درد و رنج من کم شد. چه کسی و با چه کلامی می‌توانست قبل از کنگره من را آرام کند؟ چه کسی جگرگوشه من را سالم و شاداب به من برمی‌گرداند؟ چه افرادی که با از دست دادن عزیزان حاضر هستند کل ثروت خود را بدهند تا عزیزان آن‌ها زنده شود و کنارشان باشدچه کسی گوش شنوا برای درد و دل‌های من داشت؟ قبل از کنگره دنبال یک‌لحظه آرامش و یک‌لقمه‌نان خالی از غصه می‌گشتم ولی نبود. در کنگره به تمام این چیزها رسیدم. قیمت چند لحظه شادی من چند است؟ قیمت نگاه مسافرم و سلامتی او چند است؟

آیین گل‌ریزان بخشی از تاریخ بزرگ ایرانیان است که تجلی دستور دینی «انفاق» است. ایرانیان از دیرباز بر اساس تکریم و نوع‌دوستی خود همواره بر آیین گل‌ریزان همت گماشته‌اند و این آیین را شکرانه نعمت خدادادی خویش می‌دانند. در کنگره 60 که یک سازمان مردم‌نهاد هست چند سالی است که مراسم جشن گل‌ریزان باشکوه هر چه تمام اجرا می‌شود. برای پابرجا ماندن هر سازمانی سه رکن موردنیاز است. منابع علمی، نیروی متخصص و در کنار آنها تأمین منابع مالی که خیلی مهم هست و آقای مهندس روی این مسئله تأکید بسیار زیادی دارنددرست است که درمان در کنگره به‌صورت رایگان انجام می‌شود ولی هزینه مکان، صندلی، برق، آب و ... باید از یک منبعی تأمین شود؛ زیرا کنگره چاه نفت ندارد حتی اگر چاه نفت هم داشت روزی به اتمام می‌رسید. در کنگره پرداخت تمامی هزینه‌ها به‌صورت داوطلبانه توسط اعضاء صورت می‌گیرد و افراد حاضر در کنگره در حد توان خود در این جشن شرکت می‌کنند و به‌نوعی زکات رهایی و آرامش خود را پرداخت می‌کنند.

امروز در خدمت مرزبان محترم همسفران نمایندگی شهرری و یکی از اعضاء لژیون سردار خانم عفت همسفر محمدرضا هستیم. مسافر ایشان با تخریب شیشه وارد کنگره شدند، مدت ده ماه و پانزده روز باراهنمایی آقای امیر هوشنگ و خانم منصوره با متد DST وداروی درمان OT سفر کردند، در حال حاضر مدت سه سال و دو ماه است که آزاد و رها هستند. رشته ورزشی خانم عفت در کنگره دارت هست.

با توجه به دستور جلسه  «محبت، بخشش، را منتقل کن» نظر شما در این مورد چیست؟

 در رابطه با بخشش، من در جایگاهی نیستم که دراین‌باره مطلبی را بگویم. فقط باتجربه اندکی که دارم می‌توانم این را بگویم لذتی که در بخشش هست در جمع‌کردن مال نیست؛ مانند تعریفی که از استشمام بوی خوش یک گل بیان می‌شود؛ تا خودت ذره‌ای از آن بو را استشمام نکنی هرگز با تعریف دیگران آن بو را درک نخواهی کرد. ما در طول زندگی‌مان پول‌هایی را به دست آورده‌ایم و ساده‌تر از به دست آوردن، آن را ازدست‌داده‌ایم. با بخشش مقداری هرچند ناچیز از ثروت خودمان، درواقع الباقی پول خودمان را بیمه کرده‌ایم و به‌یقین می‌گویم به فقر دچار نمی‌شویم. همان‌طور که با هرس کردن شاخه‌های درخت، آن درخت پربارتر از قبل خواهد شد.

آیا برای شرکت در گل‌ریزان باید فرد ثروتمندی باشیم؟

 خیر بلکه برای ثروتمند شدن باید در گل‌ریزان شرکت کرد. ماقبل از ورود به کنگره، عزیزانمان از طرق مختلف جهت مصرف مواد هزینه‌هایی را بر خانواده تحمیل می‌کردند و از طرفی ما جهت درمان آن‌ها به اشکال مختلف هزینه‌هایی را متحمل می‌شدیم و برای ما فرقی نمی‌کرد که پول‌های خود را به باتلاق می‌ریزیم یا در جهت درست استفاده می‌کنیم؛ حال پس از رهایی مقدار زیادی از هزینه‌ها کم شده است و سلامتی ما برگشته است. قطعاً باید مقداری از مبالغی را که به زندگی ما برگشته است جهت گل‌ریزان و درمان انسان‌های درمانده در دام اعتیاد هزینه کنیم. آرامش را به زندگی دیگران و خود هدیه کنیم و برکت آن را در زندگی مشاهده کنیم. تمثیل همان استشمام بوی گل است.

چند سال است که در کنگره حضور دارید و یکی از بهترین خاطرات شما چیست؟

من تقریباً چهار سال است که در کنگره حضور دارم. در مورد خاطرات خود باید بگویم که یادم هست در سال 95 چند ماهی از سفر اول من گذشته بود، دریکی از جلسات خصوصی همسفران، برف و بوران شدیدی گرفته بود هم سرما، هم برف و هم باد سردی که تعادل راه رفتن را از انسان می‌گرفت. من برای ساعت 14 آماده بودم و از مسافرم خداحافظی کردم تا به شعبه بیایم. مسافرم حیران من را نگاه می‌کرد و خداحافظی کرد؛ اما بعدازاین که به منزل بازگشتم با لبخند به من گفت: مادر جان من منتظر بودم که ببینم در این شرایط جوی شما چه می‌کنید؟ آیا به شعبه برای شرکت در کارگاه آموزشی می‌روید یا نمی‌روید و در منزل می‌مانید.

صحبت‌های شما برای کسانی که دوست دارند در گل‌ریزان شرکت کنند ولی مردد هستند چیست؟

باید بگویم از روز اولی که وارد کنگره شدم با مشخص شدن صورت‌مسئله اعتیاد، درد و رنج من کم شد. چه کسی و با چه کلامی می‌توانست قبل از کنگره من را آرام کند؟ چه کسی جگرگوشه من را سالم و شاداب به من برمی‌گرداند؟ چه افرادی که با از دست دادن عزیزان حاضر هستند کل ثروت خود را بدهند تا عزیزان آن‌ها زنده شود و کنارشان باشدچه کسی گوش شنوا برای درد و دل‌های من داشت؟ قبل از کنگره دنبال یک‌لحظه آرامش و یک‌لقمه‌نان خالی از غصه می‌گشتم ولی نبود. در کنگره به تمام این چیزها رسیدم. قیمت چند لحظه شادی من چند است؟ قیمت نگاه مسافرم و سلامتی او چند است؟ باید پاسخ خوبی و نیکی را بدهم تا دچار کفر نشوم. نعمت داده‌شده از من پس گرفته نشود. با شرکت در جشن گل‌ریزان زکات رهایی خود را خواهم داد و لبخند را بر لبان خشکیده مادران، همسفران و خواهران عزیز خواهیم نشاند تا از خنده آن‌ها خنده بر لبان ما بنشیند. بزرگی می‌گفت: برای خانه‌ی همسایه‌ات چراغی آرزو کن زیرا با نور آن، خانه تو نیز روشن خواهد شد.

 آیا در اوایل سفر فکر می‌کردید در آینده یکی از خدمتگزاران واقعی کنگره باشید؟

البته تا خدمتگزار واقعی بودن خیلی زمان لازم دارم و امیدوار هستم خداوند دررسیدن به این جایگاه به من کمک کندخدمت در جایگاه مرزبانی برای من یک آرزو بود. در زمان ما هنوز جایگاه اسیستانت وجود نداشت انتهای خدمت در شعبه مرزبانی بود و رسیدن به این جایگاه جزء رؤیاهای من بود.

کمی درباره راهنمایتان خانم منصوره برای ما بگویید؟

ممنون بابت سؤال زیبا و قشنگی که فرمودید. باید بگویم در طول سفر اول و دوم بنده مدیون زحمات بی‌دریغ ایشان هستم. همواره صبر و گذشت ایشان کمک‌حال بنده در طی کردن مسیر بوده است. راهنمایی‌های ایشان روشن‌کننده راه من بوده استاگر در هر جایگاهی که خدمت کردم، از زحمات و آموزش‌های ایشان بوده استایشان همواره از سه عبارت عدالت، معرفت و عمل سالم پیروی کرده‌اند. از این فرصت استفاده کرده و از خانم منصوره عزیز تشکر می‌کنم و برای ایشان بهترین‌ها را آرزو دارم.

به نظر شما رسالت  هر یک از اعضای کنگره 60 در نشر فرهنگ گل‌ریزان چیست؟

 شرکت فعال هر شخص در جشن گل‌ریزان می‌تواند، پیکی باشد که با خود آرامش و آسایش را به انسان‌ها در کل جهان هدیه می‌کندکه اگر روزی دوباره گذر او به کنگره افتاد شرمنده نباشد.

 نظر خودتان را در جایگاه مرزبانی، نسبت به اهمیت حضور مستمر همسفران در جلسات عمومی را بگویید؟

به عقیده‌ی من، وقتی من عفت راهی را انتخاب کردم و قدم اول را برداشتم، زمانی که به آن راه ایمان‌دارم باید قدم اول را محکم و قدم‌های بعدی را محکم‌تر از قبل بردارم و تا نتیجه لازم را نگرفته‌ام از حرکت باز نا ایستمدر کنگره حضور در جلسات خصوصی به همراه حضور در جلسات عمومی تکمیل می‌شود و نمی‌توان آن‌ها را از هم جدا دانستبلکه مکمل یکدیگر هستند؛ زیرا هرکدام از این جلسات در بالا بردن دانایی مؤثر هستند و ما را دررسیدن به هدف خودیاری خواهند نمود.

به‌عنوان یک همسفر نقش همسفران را در لژیون سردار چگونه می‌بینید؟

ابتدا خدا را شاکر هستم که توفیق عضویت در لژیون سردار را قسمت بنده نمودهمسفران همان‌گونه که در رهایی خود و مسافران نقش اساسی دارند در به گردش درآوردن چرخ کنگره نیز می‌توانند نقش مهمی داشته باشند. چه خودشان عضو لژیون سردار شوند و چه این‌که مسافران را در این زمینه حمایت و یاری کنند.

تشکیل لژیون سردار چه تأثیری در پیشبرد اهداف کنگره 60 خواهد داشت و انگیزه و هدف شما برای شرکت در لژیون سردار چه بوده است؟

هر طرح و برنامه‌ای که از سوی جناب مهندس دژاکام ارائه می‌شود. حتماً در جهت رشد کنگره 60 هست بنابراین تمام کسانی که از این طرح حمایت می‌کنند به‌نوعی خدمت به کنگره انجام داده‌اند و کنگره را دررسیدن به اهداف مهم یاری کرده‌اند. تمام کسانی که می‌توانند باید در این امر مهم از هیچ تلاشی دریغ نکنند. زیراکسانی در کنگره خدمت کردند و ما روزی دریافت‌کننده آن خدمات بودیم الآن برخی از آن افراد نیستند و ما باید جای آن‌ها را پرکنیم تا این چرخ بچرخد. چه‌بسا از قبل هم بهتر این را انجام دهیم.

به نظر شما کدام جایگاه خدمتی  موجب  تحول در شما شده است؟

تمام جایگاه‌های خدمتی به‌نوعی آموزش و تغییر را در انسان ایجاد می‌کند. ولی بیشترین تغییر من در طول سفر اول بود و به نظر من خدمت‌ها باعث کاربردی کردن آموزش‌ها و تثبیت تغییرها می‌شونددر آخر از شما خانم الناز عزیز و سایر خدمتگزاران در سایت تشکر می‌کنم و از این‌که برای همسفران زحمت می‌کشید ممنونم. امیدوارم همسفران قدر جایگاه خودشان را بدانند و در ارتقاء آن کوشا باشند.

تهیه و تنظیم: همسفر الناز لژیون چهارم

عکاس: همسفر فاطمه لژیون پنجم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
الهام لژیون پنجم پنجشنبه 30 آبان 1398 06:57 ب.ظ
خانم عفت عزیز عالی بود انشاالله که من هم بتونم ذره ای از روح بزرگ شما رو در وجووجود خودم پرورش بدم و به آرامش برسم.
مسافرجمشیدلژیون ۱۲ سه شنبه 28 آبان 1398 11:38 ب.ظ
باسلام ضمن عرض دورودوسپاس وخداقوت وخسته نباشیدخدمت همسفرسرکارخانم عفت مرزبان محترم وآرزوی توفیق روزافزون رابرای شمادارم
همسفر آزاده لژیون سوم دوشنبه 27 آبان 1398 06:44 ب.ظ
ضمن تشکر از خانم الناز عزیز،بابت زحماتشون،خداقوت ویژه عرض میکنم خدمت خانم عفت دوست داشتنی،شما در هرجایگاهی خالصانه و با محبت خدمت میکنید امیدوارم پاینده و مستدام باشید.
همسفر منصوره دوشنبه 27 آبان 1398 04:56 ب.ظ
خانم عفت عزیز انشالله در ادامه مسیر آموزش و خدمت خود موفق باشید.
فاطیما دوشنبه 27 آبان 1398 03:49 ب.ظ
خانم عفت نازنین ،بزای شما سلامتی و شادی روز افزون را خواستارم .کلامتان بسیار شیرین بود و به دل مینشست ..امیدوارم همیشه مستدام باشید
همسفر افسانه لژیون چهارم دوشنبه 27 آبان 1398 02:13 ب.ظ
انسان وقتی در راهی قدم میگذرد و در آن راه ایمان وجود داشته باشد،قدم اول را باید محکم و قدم بعدی را محکمتر باید بردارد،جمله ای بسیار زیبا که ملکه ذهنم خواهد شد خانم عفت عزیز
بهترین هارو برای شما در این راهی که قدم برداشته اید، آرزومندم
عرض خسته نباشید خدا قوت خدمت خانم الناز عزیزم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic