کارگاه آموزشی خصوصی همسفران کنگره 60
چهارشنبه 9 بهمن 1398 ساعت 02:30 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

جلسه ششم از بیست و پنجمین کارگاه‌ آموزشی کنگره 60 ویژه همسفران؛ نمایندگی شهرری با استادی راهنما خانم شهره، نگهبانی خانم الهام و دبیری خانم فاطمه با دستور جلسه نظم، انضباط و احترام در کنگره 60 در روز سه‌شنبه هشتم بهمن ماه 1398 ساعت 15 آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

جلسه امروز نظم، انضباط و احترام در کنگره است که به گفته آقای مهندس هم در کنگره و هم در زندگی خودمان خیلی مهم هستند. اگر به قبل از این‌که به کنگره وارد شویم نگاه کنیم، کسانی که مواد مصرف می‌کردند، در زندگی، در خوراک و در خواب آن‌ها نشانی از نظم و انضباط نبود؛ چون فرد مصرف‌کننده است و مواد روی سیستم زندگی او و همین‌طور روی روان و جسم او اثر گذاشته است و حتماً روی خلق‌وخوی او نیز اثرات خودش را دارد و در ادامه نظم و انضباطی هم در زندگی وجود ندارد.

ما هم چون در کنار یک مصرف‌کننده زندگی می‌کردیم روی ما هم تأثیر می‌گذاشت، ما هم نمی‌دانستیم چه موقع از خواب بیدار می‌شوند؟ چه موقع از سرکار برمی‌گردند؟ و ... پس به خاطر همین آن نظم و انضباط در زندگی ما وجود نداشت و حتی روی جسم و روان ما هم این بی نظمی ها تأثیر خودش را گذاشته بود و به همین خاطر ناخودآگاه آن احترامی که باید گذاشته شود در خانواده وجود نداشت. ولی از وقتی‌که به کنگره 60 آمدیم و مسافرهای ما شروع به سفر کردند و یا خود ما که کنار آن‌ها هستیم شروع به تغییر کردیم.

در کنگره آن نظم و انضباط اول در مصرف داروی مسافر داده می‌شود؛ چون خیلی مهم هست که چه مقدار و چه موقع مصرف کنند. خودبه‌خود با آمدن به کنگره و نظم دادن به مصرف دارو و شرکت در جلسات آن نظم و انضباط در زندگی آنها کم‌کم ایجاد می‌شود؛ چون در کنگره همه‌چیز ذره‌ذره صورت می‌گیرد. وقتی ما هم در کنار مصرف‌کننده همراه هستیم؛ آن نظم و انضباط در زندگی ما هم ایجاد می‌شود. دیگر می‌دانیم که مسافر شب چه ساعتی به خانه می‌آید؟ چه ساعتی باید شام بخوریم؟ چه ساعتی بخوابیم؟ پس خودبه‌خود چه مسافر و چه همسفر در کنگره آموزش می‌گیرند.

به گفته آقای مهندس ما همیشه به جایگاه‌ها احترام می‌گذاریم حالا به رنگ شال‌هایی که هست به رنگ شال‌های مرزبانی، راهنمایی، کمک راهنمایی، اسیستانتی، دیده‌بانی، ایجنتی، هر فردی در این جایگاه‌ها قرار گرفت ما آن احترام را باید به آن فرد داشته باشیم. خود ما احترام را برای خودمان ایجاد می‌کنیم با رفتار و اخلاق خودمان باعث می‌شویم که دیگران به ما احترام بگذارند. در ضمن ما هم اگر در یک جایگاه قرار داریم باید به دیگران احترام بگذاریم.

انسان‌ها دوست دارند به تکامل برسند و نظم و انضباط در وجود همه ما انسان‌ها وجود دارد، ما وقتی طبق قوانین و اصول کنگره 60 حرکت کنیم و آموزش بگیریم در زندگی شخصی خودمان هم رشد خواهیم کرد. احترام گذاشتن به قوانین مثل همین که بدانیم چه ساعتی به کنگره بیاییم و چه ساعتی برویم، همه این‌ها روی نظم و انضباط است و در ادامه هر چیزی که بخواهیم به دست بیاوریم نیاز به زمان داریم باید صبر همراه با تلاش داشته باشیم. انشاالله آموزش‌های کنگره را در زندگی کاربردی کنیم. 

قسمت دوم دستور جلسه، تجلیل از خانم لیلا هست که الآن در نمایندگی افسریه اسیستانت هستند و امیدوارم که در آینده لژیون جدیدی تشکیل بدهند. سال 90 که شعبه شهرری تشکیل گردید اوایل که خانم‌ها همراه مسافرها بودند در شعبه سر تخت می‌آمدند، خانم لیلا هم از آن زمان آمدند و شروع به سفر کردند. خانم لیلا از اول فرمان‌بردار بودند، آن نظم و انضباطی که الآن دستور جلسه هست خود ایشان هم داشتند و تلاش و حرکت کردند. این خیلی مهم می‌باشد، هر چیزی که گفته می‌شد اجرا می‌کردند، تلاش کردند و به درجه کمک راهنمایی رسیدند. برای یک راهنما باعث افتخار است که رهجویش کمک راهنما شود، همه کمک راهنماها خوب هستند و انتخاب ایشان برای اسیستانت به خاطر تلاش خودشان و خوب بودن ایشان بود. خوب بودن نظم و انضباط داشتن و احترام گذاشتن باعث می‌شود که انشالله در آینده در جایگاه‌های دیگری هم قرار بگیرند. من آرزوی موفقیت برای خودشان و خانواده محترمشان دارم و امیدوارم جایگاه‌های بالاتری را تجربه کنند. انشالله در کنگره باشند و به خواسته‌های خودشان برسند.

سخنان اسیستانت محترم خانم منصوره در مورد کمک راهنما خانم لیلا:

برای من صحبت کردن در این روز خیلی سخت است، آن روزهایی که شعبه شهرری کمتر از یک سال بود که کار خود را شروع کرده بود. وقتی خانم لیلا آمدند فرزند کوچکشان چهارماهه بود و همیشه با فرزندانش در کنگره بودند. خانم لیلا که الآن در این موقعیت قرارگرفته‌اند مشکلات خیلی زیادی داشتند؛ ولی خیلی جالب بود با تمام سختی‌ها و مشکلاتی که داشتند از آموزش‌های کنگره هیچ‌وقت دور نمی‌شدند؛ یعنی با کوچک‌ترین فرصتی که به دست می‌آوردند برای آموزش گرفتن استفاده می‌کردند. همیشه منابع آموزشی کنگره همراه ایشان بود و مطالعه می‌کردند. خواسته کمک راهنمایی در وجود ایشان بود؛ تلاش کردند تا توانستند به آن جایگاه برسند. 

در کنگره درمان اعتیاد انجام می‌شود ولی در اصل در کنار این درمان‌ها باید استادانی پرورش پیدا کنند که آموزش بگیرند و خدمت کنند. گاهی اوقات بعضی افراد فکر می‌کنند که این جایگاه‌ها راحت به دست می‌آیند؛ ولی واقعاً راحت به دست نمی‌آید. اگر کسی خواسته داشته باشد باید باجان و دل بیاید، باید وقت بگذارد و خواسته داشته باشد و در جهت آن حرکت کند و شاید آن تلاش و زحمت یک سال، دو سال و شاید هم بیشتر طول بکشد تا آن اذن داده شود تا ما در آن مسیر قرار بگیریم و بتوانیم خدمت کنیم. خانم لیلا با همه مشکلات و سختی‌هایی که در طول سفر اول داشتند خواسته در وجودشان بود و خدا را شکر توانستند این جایگاه ارزشمند را تجربه کنند. در این پنج سال لژیون موفقی داشتند. امیدوارم در جایگاه اسیستانتی موفق باشند و در ادامه در جایگاه‌های دیگر هم باشند و خدمت کنند. برای خودشان و خانواده محترمشان آرزوی سلامتی وموفقیت می‌کنم.

سخنان کمک راهنما خانم لیلا:

واقعاً خودم را لایق این‌همه تعریفی که کردید نمی‌دانم و خانم شهره راهنمای عزیزم خیلی زیاد از من تعریف کردند؛ من لایق این‌همه تعریف نبودم. هر چیزی که در زندگی خود دارم از برکت حضور در کنگره هست، اگر هر چیزی که  الان هستم از آموزش‌هایی است که در کنگره گرفته‌ام؛ خودم را خیلی کنترل کردم که گریه نکنم؛ ولی به خودم گفتم که مقاوم باش؛ چون دوست دارم خاطره خیلی خوبی به یادگار در ذهن همدیگر داشته باشیم و دوست دارم همان چهره خندان من در ذهن همه شما بماند و همیشه در لژیون به رهجوها گفته‌ام که بزرگ‌ترین رسالت ما در کنگره این است که خدمت کنیم و کوچک‌ترین خدمتی که می‌شود انجام داد لبخند است؛ به نظر من همین‌که باروی گشاده لبخندی به روی کسی بزنیم خیلی ارزشمند است مخصوصا در جامعه الآن نه‌فقط به خاطر مصرف مواد مخدر بلکه در شرایط زندگی امروزی همه دغدغه و مشکلات دارند من سعی کرده‌ام طوری زندگی کنم که دیگران از قرار گرفتن کنار من لذت ببرند؛ نه‌فقط حضور فیزیکی داشته باشم. 

همه‌جا یک حس خوب را به دیگران منتقل کنم. این چند روز نه‌فقط پنج سال دوره خدمت کمک راهنمایی من بلکه هشت سال حضور من در کنگره برایم مثل یک فیلم سینمایی تداعی شد از روزی که دخترم رخساره چهارماهه بود و دختر دیگرم شش‌ساله بود که من به کنگره آمدم و آن‌ها پا به‌پای من آمدند و از آن‌ها تشکر می‌کنم اگر کوتاهی برای آن‌ها کرده‌ام، کم‌کاری برای آن‌ها داشته‌ام با صبوری تمام پا به‌پای من بودند، گاهی اوقات بچه‌ها از سی دی نوشتن من در خانه خسته می‌شدند و به صدای سی دی حساسیت پیداکرده بودند؛ ولی یواش‌یواش یاد گرفتم که تعادل را در زندگی حفظ کنم و یک مدیریتی برای کارهای کنگره داشته باشم و خدا را شکر تا حدودی توانسته‌ام موفق باشم. 

یاد روزهایی افتادم که باحال خراب وارد کنگره شدم، روزهای تلخ و تاریکی بود و راهنمای عزیزم خانم شهره می‌گویند که من اذیتی نداشتم این از بزرگواری ایشان است؛ ولی از روز اولی که آمدم به خودم قول دادم به‌جای این‌که دائم گله و شکایت بکنم و یا غر بزنم سعی کنم که حرکت بکنم و فکر می‌کنم از معدود رهجوهای لژیون ایشان بودم که سؤال نمی‌کردم؛ ولی بعداً چالش آن در لژیون خودم برای من پیش آمد و همیشه می‌گفتم که چرا بچه‌ها این‌قدر گله‌مند هستند من خیلی خوب هستم که گله ندارم؛ ولی در لژیون خودم که آمدم وقتی می‌گویند کمک راهنمایی ادامه پروسه درمان هست وقتی رهجوها صحبت می‌کردند یکی‌یکی گره‌های من رو آمد و خدا را شکر خیلی از گره‌های من باز شد و منی که با منیت بسیار زیادی وارد کنگره شده بودم که واقعاً خانم شهره من را شکستند و خورد کردند و لیلای دیگری متولد شد و این لیلای جدید را خیلی دوست دارم و فکر می‌کنم همه ما باید به همین شکل باشیم؛ اول باید خودمان را دوست داشته باشیم تا بتوانیم این عشق و محبت را انتقال بدهیم از همه اعضاء لژیون شماره یک که من خودم را عضو کوچکی از این لژیون می‌دانم سپاسگزارم و همه توان خودم را برای آن‌ها گذاشتم و این را می‌دانم خیلی جاها کوتاهی کردم و کم‌کاری داشتم و باید هم به همین شکل باشد و کمک راهنمایی یک دوره آموزش برای خودم هم هست. 

خدا را شکر که اگر این جایگاه را تحویل می‌دهم یک کمک راهنما از کنگره بیرون می‌روم و از این جایگاه ترخیص می‌شوم و دستور جلسه در مورد نظم و انضباط هست همیشه سعی کرده‌ام طبق اصول و قوانین کنگره قدم بردارم و سعی کرده‌ام به رهجوهای خودم انتقال بدهم و همیشه از آن‌ها خواسته‌ام که سی دی بنویسند و چیزی که دائم ملکه ذهن آن‌ها کرده‌ام احترام به جایگاه‌ها در کنگره حفظ شود؛ حتی اگر حق با آن‌ها هست و چیزی جز چشم بر زبان نیاورید. خدا را شکر باوجود شخصیت شاد و شیطان خودم همه رهجوهای لژیون من صبور بودند و خیلی برای من جالب بود و شخصیت‌های آرامی بودند و من در کنار آن‌ها صبر را یاد گرفتم و من شخصیت عجولی داشتم که زود می‌خواستم به آن چیزی که دلم می‌خواهد برسم؛ ولی در کنار آن‌ها صبور بودن را یاد گرفتم، مادران بسیاری در لژیون من آمدند و من تجربه‌های خیلی قشنگی به دست آوردم و خوشحال هستم که با کوله‌بار خیلی ارزشمند از این جایگاه ترخیص می‌شوم و همیشه هرکجا در کنگره باشم خودم را همسفر شعبه شهرری می‌دانم؛ چون در شعبه شهرری شکل‌گرفته‌ام و پرواز کردن و به اوج گرفتن را یاد گرفتم و از خدا می‌خواهم که یادم نرود که کجا بودم و به کجا رسیدم. برای همه آرزوی موفقیت دارم و از صمیم قلب تک‌تک شما عزیزان را دوست دارم و همیشه سعی کرده‌ام با رفتار و گفتارم به آن عمل کنم. 

خانم شهره عزیزم را خیلی دوست دارم و هیچ‌وقت به ایشان نگفتم که چقدر دوستشان دارم، حجب و حیا می‌کردم و همیشه سعی کردم رهجویی باشم که اگر گفتم رهجوی خانم شهره هستم باافتخار و سربلند این را بیان کنم؛ ولی امروز این شجاعت را به خرج می‌دهم و می‌گویم که از ته قلبم ایشان را دوست دارم و اگر عشق و فداکاری ایشان نبود هرگز این لحظه‌های خوب را و این‌همه دوست خوب را در کنگره نداشتم. شاید رهجو و یا کمک راهنمای لژیون یک هستم؛ ولی تک‌تک شما عزیزان را دوست دارم و از درب کنگره که داخل می‌شوم برایم فرقی ندارد که رهجوی کدام لژیون هست و واقعاً این حس را سعی می‌کنم به دیگران نیز منتقل بکنم و در لژیون من افرادی بودند که مسافرانشان نمی‌آمدند و یا مسافران آن‌ها سفر خوبی نداشتند؛ ولی منظم و مرتب می‌آمدند و این حس را به کائنات می‌دهند و کائنات آن را دریافت می‌کنند که عاشق رهایی هستید و مطمئن باشید که روزی محقق می‌شود؛ چون وعده خداوند دروغ نیست و خداوند گفته است که من با صابران هستم و برای همه عزیزان آرزوی بهترین‌ها رادارم.


همچنین همسفر فاطیما و همسفر عفت از لژیون پنجم که موفق به دریافت شال کمک راهنمای تازه واردین شده بودند به صورت نمادین معرفی شدند.


همچنین کمک راهنما همسفر سمیه و همسفر زهرا از لژیون ششم که با نوشتن چهل سی دی کامل رسماً وارد سفر دوم شده بودند معرفی شدند و گل نمادین خود را دریافت کردند. عرض تبریک مجدد خدمت این عزیزان و کمک راهنمای محترم.
دستور جلسه آینده: OT
استاد جلسه: خانم زهرا
لژیون خدمتگزار: لژیون نهم
عکس: همسفر فاطمه لژیون پنجم
تایپ: همسفر فاطمه لژیون سوم
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خانمهای همسفر،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نرگس شعبه ابوریحان پنجشنبه 10 بهمن 1398 01:38 ق.ظ
عرض تبریک و خداقوت دارم خدمت خانم شهره عزیز بابت پرورش چنین رهجو خدمتگزار در کنگره که واقعا دستور جلسه خیلی صدق میکنه با خانم لیلا عزیز
تبریک به خانم لیلا عزیز که عاشقانه و صادقانه خدمت میکنن براشون امیدوارم برکت خدمتهاشون در زندگیشون جاری باشه و در ادامه راه آرزوی موفقیت و بهترینهارو از خدا خواستارم.
همسفر نرگس لژیون دوم شعبه ابوریحان پنجشنبه 10 بهمن 1398 01:34 ق.ظ
خداقوت میگم به خانم شهره عزیز بابت پرورش چنین رهجو عالی و خدمتگزار در کنگره
تبریک به خانم لیلا عزیز که عاشقانه و صادقانه خدمت میکنن در کنگره در ادامه راه براشون بهترینها را از خداوند خواستارم و آرزوی سلامتی و تندرستی دارم براشون.
همسفر اعظم شعبه ابوریحان چهارشنبه 9 بهمن 1398 08:40 ب.ظ
با عرض سلام و احترام
ممنون از خانم شهره عزیز بابت جلسه خوبی که برگزار کردند
تبریک به خانم لیلای عزیز بابت عمل کرد بسیار موفقشان در این چند سالی که خدمتگزار کنگره بودند و به جرات میشه گفت این موفقیت به خاطر داشتن نظم و انضباطی که ایشون داشتند بوده و دستور جلسه این هفته در مورد ایشون بسیار صادقه.
بهترینهارو برا خانم لیلای عزیز آرزومندم
همسفر پروین چهارشنبه 9 بهمن 1398 10:50 ق.ظ
خدمت خانم شهره عزیز تبریک بابت پرورش رهجوی همچون خانم لیلای بزرگوار و تبریک به خانم لیلا بابت جایگاه های بالاتر مستدام باشید.وعرض تبریک به خانم زهرا و خانم سمیه عزیز. درادامه مسیر موفق باشید
همسفر معصومه .لژیون5 شعبه پاکدشت چهارشنبه 9 بهمن 1398 07:39 ق.ظ
با بهترین آرزوها برای خانم لیلا و خدا قوت به خانم شهره عزیز .خانم لیلای عزیز سخنانتون رو مطالعه کردم از صمیم قلب بهتون تبریک میگم که زمان ترخیصتون از این جایگاه همراه با رضایت و آرامش هست و امیدوارم باز هم در جایگاه بالاتر در مسیر خدمت باشید.
م مسافرجمشید لژیون ۱۷ چهارشنبه 9 بهمن 1398 03:57 ق.ظ
باسلام ضمن عرض تبریک وتهنیت خدمت همسفر سرکارخانم عفت وهمسفرسرکارخانم فاطیما وامیدوارم درادامه راه موفق وپیروزباشند وارزوی توفیق روزافزون برای هردونفرشان رادارم مریدتشکر
م مسافرجمشید لژیون ۱۷ چهارشنبه 9 بهمن 1398 03:37 ق.ظ
باسلام ضمن عرض تبریک وتهنیت خدمت همسفرراهنماسرکارخانم سمیه وهمسفرسرکارخذنم زهراوآرزوی توفیق روزافزون برای هردونفرشان رادارم مرید تشکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات