تعهد و وفای به عهد
چهارشنبه 7 اسفند 1398 ساعت 09:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله


همسفر عفت می گویند اگر من در لژیون سردار عضو شدم به خاطر این بود که قبلاً خیروبرکت آن را در زندگی خود دریافت کرده بودم و آن رهایی مسافرم بود که برای من از عسل شیرین‌تر بود و من با عضویت در لژیون سردار فقط گوشه‌ای از این شیرینی را به اشتراک گذاشتم و این‌که توانستم مقداری از پول را از خودم جدا کنم خود یک آموزش است که باز در هیچ جای دنیا نمی‌توانم آن را بیاموزم.

یازده وادی یا راه از کتاب عشق، چهارده وادی برای رسیدن به خود را پشت سر گذاشته‌ایم و اکنون به وادی دوازدهم رسیده‌ایم. در آخر امر، امر اول اجرا می‌شود. انسان موجودی است که باصفت اختیار خلق‌شده است و در زمین خاکی برای رسیدن به اهداف خود باید گذر زمان را در نظر بگیرد تا بتواند هر خواسته یا هدفی دارد با تلاش و کوشش لازم به آن برسد؛ اگر خواسته او کاشتن بذر یا نهالی باشد باید بعد از کاشتن از آن مواظبت و نگهداری کند تا امر آخر که برداشت محصول است اتفاق بیفتد؛ درختکاری هم از کارهای ارزشی است که بی‌ربط با این وادی نیست و افراد درمان شده می‌توانند به‌پاس رسیدن به درمان، رهایی و آرامش سالانه در اسفندماه درختی را بکارند و در طول سال از آن مواظبت و نگهداری کنند و بزرگ شدن و رشد آن را نظاره‌گر باشند
خانم عفت عزیز از کسانی هستند که با صبوری‌های مادرانه خود توانستند گذر زمان را در نظر بگیرند و با خواسته قوی برای نجات فرزند خود از اعتیاد تلاش کنند و بالاخره صبر ایشان باعث شد خداوند راه کنگره را جلوروی ایشان قرار دهد و با عزم و اراده قوی برای نجات فرزند خود از اعتیاد قدم بردارند و همراه فرزندشان با گرفتن آموزش‌ها مرحله تزکیه و پالایش را طی کنند و با متد و روش درمانی کنگره به رهایی، درمان و آرامش برسند و به‌خوبی توانستند مرحله تغییر، تبدیل و ترخیص را پشت سر بگذارند؛ ایشان هرساله با کاشت درخت قدردانی از کنگره را انجام می‌دهند و از بابت انجام این کار ارزشی بسیار خوشحال هستند که می‌توانند سهمی در ماندگاری طبیعت داشته باشند.

خانم عفت همسفر محمدرضا، از اعضاء لژیون سردار و کمک راهنمای تازه واردین نمایندگی شهرری هستند، مسافر ایشان با تخریب شیشه وارد کنگره شدند، با متد DST و داروی OT به راهنمایی آقای امیر هوشنگ و خانم منصوره ده ماه و نیم سفر کردند، هم‌اکنون به لطف خدای بزرگ و حمایت‌های سایر دوستان سه سال و پنج ماه است که آزاد و رها هستند، رشته ورزشی خانم عفت در کنگره‌دارت می‌باشد، خانم عفت در جایگاه‌های دبیری، نگهبانی، مرزبانی و کمک راهنمای تازه واردین خدمت نموده‌اند.

هدف شما از خدمت و تأثیری که روی شما داشته است چیست؟

انسان‌ها به‌منظور آموزش یا خدمت قدم به عرصه هستی نهاده‌اند و همیشه این نیاز در درون انسان‌ها حس می‌شود؛ خدای بزرگ را سپاس می‌گویم که نعمتی برای ما تأمین کرده است و وقتی نیاز درونی انسان برآورده می‌شود حتماً به یک آرامش غیرقابل وصف می‌رسد.

با توجه به دستور جلسه بهمن‌ماه لژیون سردار تعهد و وفای به عهد و تأثیر آن روی من چه مطلبی دارید که برای ما بیان نمایید؟

لژیون سردار مکمل سایر آموزش‌ها در کنگره هست و خدای بزرگ را شکرگزار هستم که دو سال است که این توفیق الهی نصیب من شده است؛ هدف اصلی من بودن و ماندن بر سر عهد و پیمان خودم باخدای بزرگ است؛ زیرا بزرگی می‌گفت پیمانی را که در طوفان باخدای خود بسته‌ای هرگز در آرامش فراموش نکن و گوشه‌ای از آموزش‌های کنگره بر سر پیمان ماندن است و پیمان‌شکنی ضد ارزش محسوب می‌شود و این ماندن بر روی پیمان برای من بسیار شیرین است.

در آخر امر، امر اول اجرا می‌شود یعنی چه؟

امر اول هر انسان آن خواسته، هدف و  آرزوی درونی فرد است، وقتی برای آن خواسته که در کنگره رهایی را در نظر گرفته‌ایم باید حرکت و تلاش کنیم و از هیچ کوششی دریغ نکنیم که ذره‌ذره این تلاش‌ها جمع می‌شود و یک انرژی عظیمی را به وجود می‌آورند که امر و هدف اولیه ما به اجرا درمی‌آید؛ ما نباید دررسیدن به اهدافمان ناامید شویم، باید آموزش‌ها را ذره‌ذره به کار ببندیم، گام‌های ما پی‌درپی و همراه با امید باشد؛ شاید در ابتدا گمان کنیم که زحمات و تلاش‌هایمان بی‌نتیجه هست؛ ولی خدای بزرگ در یک برهه از زمان فرمان به اجرا درآمدن آن را صادر خواهد کرد و در آخر امر به هدف اولیه خویش خواهیم رسید؛ مثل کاشتن بذر درختی که پس از چند سال تازه به ثمر می‌نشیند و میوه می‌دهد.

با توجه به پایان یافتن دوره مرزبانی نظر شما در مورد این جایگاه چیست؟

دوره مرزبانی مثل سایر جایگاه‌های خدمتی در کنگره محل کسب آموزش هست، وقتی در ابتدا خدمت‌هایی چون مهماندار، میکروفون گردان یا خواندن نوشتار را داشتم فرمان آن فقط سه ساعت بود و در مدت کمتری خدمت می‌کردم، وقتی دبیر شدم به مدت هفت هفته و در دوره نگهبانی به مدت چهارده هفته و در دوره مرزبانی به حول و قوه الهی چهارده ماه خدمت کردم؛ وقتی نگاهی به گذشته خود می‌اندازم هر چه زمان خدمتی کمتر بوده است مسئولیت آن‌هم به‌مراتب کمتر بوده است؛ البته ازنظر ارزش جایگاه هیچ‌کدام با دیگری فرقی ندارند؛ فقط تفاوت درگرفتن آموزش بیشتر و مسئولیت سنگین‌تر می‌باشد که از این بابت خدای بزرگ را سپاسگزارم.

در مورد دستور جلسه درختکاری اگر صحبتی دارید بیان نمایید؟ آیا تجربه‌ای برای کاشت درخت داشته‌اید حس خود را در آن موقع برای ما بیان کنید؟

بله من به لطف خدای بزرگ چند سال هست که در فصل درختکاری هرساله چند درخت می‌کارم و یک پیوند قلبی بین من و درخت برقرار می‌شود و هر از چند گاهی که آن درخت را می‌بینم به رشد و نمو آن توجه می‌کنم، اگر سرحال باشد و رشد خوبی داشته باشد آنگاه خوشحال می‌شوم و سرزندگی آن به من منتقل می‌شود و اگر کسی بخواهد به آن آسیب برساند اجازه این کار را نمی‌دهم؛ اگر آن درخت ازنظر خاک و موقعیت در محل مناسبی نباشد سعی می‌کنم شرایط را برای آن فراهم کنم تا رشد و نمو کند یا این‌که وقتی آن درخت خشک شود در من غم و اندوه ایجاد می‌شود؛ رابطه کاشت درخت با انسان مثل رابطه مادر و فرزندی است که احساس می‌کنم باید به طبیعت ارج نهاد و در حفظ آن کوشا بود و خسارت‌های قبلی خود به طبیعت را جبران کرد.

در کنگره 60 جمله معروفی است که گفته می‌شود جایگاه‌های خدمتی افراد را انتخاب می‌کنند نه این‌که افراد جایگاه‌ها را انتخاب کنند نظر شما در این مورد چیست؟

من بسیار با این جمله موافق هستم؛ وقتی یک فرد در صراط مستقیم باشد و عمل سالم انجام دهد و در تصفیه و پالایش خود بکوشد خدمت‌ها خود به سمت او می‌آید؛ زیرا قبلاً این شرایط را برای دریافت آن خدمت آماده و مهیا نموده است.

اگر خاطره‌ای از این دوره دارید برای ما بیان کنید؟

یک خاطره این بود که ما در دوره مرزبانی توفیق داشتیم در دو جشن همسفر شرکت کنیم و این‌یکی از افتخارات برای من بود و دیگر این‌که دوره نگهبانی و دبیری را من و خانم نسرین باهم گذرانده بودیم و این افتخار بار دیگر نصیب من شد تا دوره مرزبانی را هم در کنار ایشان آموزش بگیرم.

با توجه به این‌که شما امسال در آزمون کمک راهنمای تازه واردین نمره قبولی را کسب نمودید حس شما از این‌که بعد از اتمام دوره مرزبانی جایگاه جدیدی را تجربه می‌کنید چیست؟

من در آزمون شرکت کردم و نمره قبولی در قسمت کمک راهنمای تازه واردین را کسب کردم و از این بابت خدا را شکر می‌کنم؛ زیرا پس از پایان دوره مرزبانی می‌توانم در جایگاه دیگری اگر توفیق آن را بیابم خدمت کنم و این برای من بسیار باارزش است.

ما در کنگره اعتقادداریم خیروبرکت هر خدمتی به زندگی خودمان برمی‌گردد آیا شما بعد از عضویت در لژیون سردار تأثیری در زندگی خودتان احساس نموده‌اید؟

البته لازم به توضیح است اگر من در لژیون سردار عضو شدم به خاطر این بود که قبلاً خیروبرکت آن را در زندگی خود دریافت کرده بودم و آن رهایی مسافرم بود که برای من از عسل شیرین‌تر بود و من با عضویت در لژیون سردار فقط گوشه‌ای از این شیرینی را به اشتراک گذاشتم و این‌که توانستم مقداری از پول را از خودم جدا کنم خود یک آموزش است که باز در هیچ جای دنیا نمی‌توانم آن را بیاموزم.

حس شما موقع دریافت شال کمک راهنمای تازه واردین چگونه بود؟

موقعی که از منزل حرکت کردم تا زمانی که شال را دریافت کردم در رؤیا به‌ سر می‌بردم؛ ولی موقعی که آقای مهندس و خانم آنی کماندار عزیز را دیدم به وجد آمدم که من این‌قدر به آن‌ها نزدیک شده‌ام و یک مسئولیت و خدمت را از دستان پرمهر ایشان دریافت می‌کنم و مسئولیت سنگین‌تری را بر دوش خود احساس کردم؛ امیدوارم بتوانم آن را به‌خوبی طی کنم و انجام‌وظیفه نمایم. 

در پایان اگر صحبتی دارید بیان کنید؟

از خانم نسرین و خانم منصوره عزیز سپاسگزارم و کمال تشکر رادارم که من را در این خدمت یاری نمودند؛ برای تمامی شما عزیزان آرزوی سلامتی و علو درجات را آرزومندم.

به دست خود درختی می‌نشانم              به پایش جوی آبی می‌کشانم

کمی تخم چمن بر روی خاکش                برای یادگاری می‌نشانم

درختم کم‌کم آرد برگ و باری                   بسازد بر سرخود شاخساری

به تابستان که گرما رو نماید                   درختم چتر خود را می‌گشاید 

خنک می‌سازد آنجا را ز سایه                  دل هر رهگذر را می‌رباید

"عباس یمینی شریف"

تهیه و تنظیم: همسفر فاطمه لژیون چهارم

عکاس: همسفر الناز لژیون  ششم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
م مسافرجمشید لژیون ۱۲ چهارشنبه 7 اسفند 1398 06:40 ب.ظ
باسلام ضمن عرض دورودوسپاس وخداقوت وخسته نباشید خدمت همسفر سرکارخانم عفت وارزوی توفیق روزافزون برای ایشان رادارم مریدتشکر
همسفرمریم لژیون ۷ چهارشنبه 7 اسفند 1398 10:20 ق.ظ
عرض ادب واحترام وخدا قوت خدمت خانم فاطمه عزیز به دلیل مصاحبه های زیبایی وزحمات فراوانشون...
خانم عفت عزیزم خیلی خیلی دوستون دارم در کنار شما بودن بهم انرژی فوق العاده ای می ده ازاعماق وجودم برای موفقیتهای مادی ومعنویتان دعا می کنم.
انشاالله در جایگاه جدیدتان خوش بدرخشید ومن در کنارتون آموزش بگیرم.
همسفر رخساره از لژیون پنجم چهارشنبه 7 اسفند 1398 08:55 ق.ظ
خانم عفت عزیزم .خیلی خیلی دوست داشتنی هستین .من توفیق اینو داشتم که دردوره مرزبانی شما وارد کنگره شدم و اولین نفری بودید که منو جذب کردید ورفتار و منش شما بهم قوت قلب میداد.ازشما بابت همه زحمت هایی که باعشق میکشید سپاس گذارم .براتون آرزوی سلامتی و خوشحالی روزافزون میکنم .❤❤❤
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو