تصویرسازی همراه با تلاش ما را به هدف می رساند.
سه شنبه 6 خرداد 1399 ساعت 08:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

همسفر آزاده می گویند من اگر برای به دست آوردن جایگاهی تلاش و کوشش نکنم و فقط خودم را در آن جایگاه‌ها تصور کنم قطعاً به هدفم نخواهم رسید این همان فکر کردن بدون عمل است که مثل حباب پوچ و تهی است.


مرزبانان اداره‌کنندگان نمایندگی‌های کنگره هستند که همه‌ساله توسط رأی مستقیم اعضای هر نمایندگی برای مدت 14 ماه انتخاب می‌شوند و مسئول مستقیم کیفیت آموزشی و آمار رها یافتگان نمایندگی خود می‌باشند. مهم‌ترین و اساسی‌ترین کار مرزبان حفظ حریم، حرمت و قوانین کنگره 60 استخانم آزاده ازجمله افرادی هستند که بااینکه چندین بار کاندید مرزبانی در نمایندگی شهرری شده بودند از حرکت باز نا ایستادند و تلاش و خواسته خود را برای گرفتن آموزش‌ها و تزکیه و پالایش نفس خود ادامه دادند تا این‌که در این دوره توانستند به خدمت در این جایگاه برسنددر این راه سعی کردند نقطه تحمل خود را در برابر مسائل بالا ببرند تا بتوانند آموزش‌هایی را که در کنگره گرفته‌اند کاربردی کنند. ایشان در این دوره به‌عنوان مرزبان خبری برگزیده شدند و تلاش می‌کنند تا بتوانند وظایف خود را با در نظر گرفتن عدالت، معرفت و عمل سالم انجام دهندخانم آزاده همسفر مرتضی و از اعضا لژیون سردار نمایندگی همسفران شهرری هستند و تاکنون در جایگاه‌های دبیری، نگهبانی، راهنمای تازه واردین خدمت کرده‌اند.

با توجه به شرایط پیش‌آمده این جمله معروف را که درد فراق لذت وصال را زیاد می‌کند چگونه تفسیر می‌کنید؟

دوری از کنگره و ندیدن کمک راهنمایم و بقیه همسفران که همچون اعضای خانواده‌ام آن‌ها را دوست دارم بسیار سخت و دل‌تنگ کننده هست؛ ولی می‌دانم بعدازاین دوری‌ها بیشتر از پیش قدر دادن وجود تک‌تک اعضای کنگره خواهم شد و حتی قدر صندلی‌های نمایندگی شهرری را هم بیشتر می‌دانم و این همان لذت وصال بعد از درد فراق است.

بعد از بستن پیمان مرزبانی به دلیل شیوع بیماری نمایندگی‌ها جلسات حضوری را نتوانستند برگزار کنند این دوری برای شما دررسیدن به این جایگاه چه درسی را در برداشت؟

درست دو روز بعد از بستن پیمان مرزبانی به علت شیوع بیماری کرونا نمایندگی‌های کنگره 60 تعطیل شدند، در ابتدا برایم سخت و غیرقابل درک بود؛ ولی خیلی زود توانستم به برکت جلسات مجازی پی ببرم و هر ثانیه‌ای از زندگی‌ام برایم درس‌های بزرگی داشته است و این مرحله هم برایم شیرینی و آموزش‌های فراوانی را در برداشته است.

با توجه به شرایطی که امسال در کشور داریم امکان حضور در نمایندگی و لحظه در کنار هم بودن هنگام افطار را نداریم با این کمبود چطور می‌توانیم رمضان خوب و پربرکتی را برای خود رقم بزنیم؟

این شرایط سخت است و قطعاً دل‌تنگ آن روزها هستم؛ ولی به‌هرحال با آموزش‌هایی کنگره گرفته‌ام باید این تهدیدها را به فرصت تبدیل کنم، به نظر من با کمک کردن و پرداخت هزینه‌هایی که در کنگره مثل کمک به زمین کنگره می‌توانم همان میزان شادی و خیروبرکت را در این ضیافت الهی برای خودم رقم بزنم.  

آموزش جهان‌بینی در کنگره و مسئله روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان چه ارتباطی باهم دارند؟

این دو باهم ارتباط کاملاً مستقیمی دارند. جهان‌بینی در روزه به معنی این است که من با تفکر بتوانم بفهمم که منظور از روزه گرفتن، صرفاً گرسنگی و تشنگی نیست؛ بلکه صور پنهان آن فراتر از این تصور ساده من هست، رسیدن و پی بردن به عمق این مسئله فقط در کامل شدن جهان‌بینی من نهفته است.

در انتهای یکی از بهترین ماه‌های خوب خدا هستیم تأثیر وادی نهم در این رابطه در شما چگونه بوده است؟

ماه مبارک رمضان خارج از بالا رفتن نقطه تحمل در گرسنگی و تشنگی در معنویات هم تأثیر بسزایی دارد؛ چون وقتی تزکیه نفس تقویت می‌شود به همان میزان نقطه تحمل هم در انجام ندادن کارهای ضد ارزشی مثل غیبت نکردن، دروغ نگفتن و ... بالا می‌رود که طبیعتاً این ماه مبارک این اثر را در وجود من پررنگ‌تر می‌کند.

در وادی نهم از واژه عدالت صحبت شده است در شرایطی که پیش‌آمده چه تعریفی از این کلمه دارید؟

به نظر من عدالت یعنی باور داشتن این‌که تمام هستی بر پایه عدل الهی گسترده شده است و هر اتفاقی حتی اگر از دید من تلخ باشد هم در دایره عدل الهی می‌باشد. شرایط کنونی جامعه ما و دنیا هم خارج از این عدالت نیست و قطعاً برای آموزش و آزمایش انسان‌ها پیش‌آمده و باید کمی چشم دل را بازکنیم تا متوجه این عدل بشویم.

تکیه‌بر جای بزرگان نتوان زد به‌گزاف              مگر اسباب بزرگی همه آماده کنی

یعنی من اگر برای به دست آوردن جایگاهی تلاش و کوشش نکنم و فقط خود را در آن جایگاه‌ها تصور کنم قطعاً به هدفم نخواهم رسید و این همان فکر کردن بدون عمل است که مثل حباب پوچ و تهی است.

جلسات هماهنگی مرزبانی با اسیستانت را به‌صورت مجازی در این مدت تجربه کردید این جلسات برای شما چه آموزشی داشت؟

این جلسات برای من بسیار شیرین و لذت‌بخش بود؛ چون در کنار دو عزیزی که کمک راهنما هستند آموزش می‌گیرم و این برایم تجربه‌ای به‌یادماندنی را رقم خواهد زد ثانیه به ثانیه این لحظات در کنار همه عزیزان پر از آموزش و آرامش هست و خدا را برای این نعمت شاکرم.

در وادی نهم از این مسئله صحبت شده است که برای این‌که انسان بخواهد در جایگاهی قرار بگیرد اول بایستی نقطه تحمل خود را بالا ببرد در این مورد چه صحبتی دارید بیان کنید؟

به این معنی هست که اگر انسان جایگاهی را بدون داشتن ظرفیت آن تجربه کند ممکن است که هم برای خودش و هم برای دیگران مشکل و تخریب ایجاد کند. این همان پیمانی هست که مرزبانان، کمک راهنمایان با خالق خود می‌بندند که من برای خدمت و یاری‌رساندن در این جایگاه هستم، برای آقا و سروری کردن دیگران در این جایگاه قرار نگرفته‌ام؛ یعنی بالا بودن نقطه تحمل به‌شرط این‌که در جهت مثبت باشد انسان را به تکامل می‌رساند.

شما قبل از بستن پیمان مرزبانی در جایگاه تازه واردین در کنگره خدمت نمودید این جایگاه چه آموزشی برای شما در برداشت؟ آیا نقطه تحمل در این جایگاه برای شما تأثیری داشت؟

بله آموزش‌های فراوانی برای من در برداشت که یکی از آن‌ها این بود که با دیدن این عزیزان هیچ‌وقت فراموش نمی‌کنم که چه بوده‌ام و در کنگره به کجا رسیده‌ام؟ بله نقطه تحمل در این جایگاه تأثیر بسزایی دارد باید تمرین می‌کردم که در برابر افکار، حرف‌ها، درد و دل‌های این عزیزان صبور و قوی باشم و پذیرای حال بدشان باشم و این نقطه تحمل من را مدام بالا و بالاتر می‌برد.

اگر خاطره تلخ یا شیرینی که از جایگاه تازه واردین دارید برای ما بیان کنید؟

خاطرات تلخ گریه‌های همسفران مادر برای پسرانشان و اشک‌های پر از بغض همسفران جوان برای همسرانشان بود که قلبم را خیلی آزرده می‌کرد. خاطره شیرین هم مربوط به همسفرانی بود که بعد از جلسه تازه واردین امیدی در دلشان می‌نشست و با لبخند می‌رفتند و راهنمایشان را انتخاب می‌کردند، وقتی جلسات بعدی آن‌ها را می‌دیدم از صمیم قلب خوشحالم می‌شدم و برایشان دعا خیر می‌کردم

شما دوره قبل هم کاندیدای مرزبانی در نمایندگی شهرری شدید و امسال این جایگاه روزی شما شد نظر خود را در مورد این جمله که نوبت باران محفوظ است بیان کنید؟

اعتقاد شدیدی به این جمله دارم و آن را در تمام لحظات زندگی‌ام حس و درک کرده‌ام. وقتی در دوره اول نتوانستم به این جایگاه برسم خیلی ناراحت شدم ولی بعد واقعاً به این نتیجه رسیدم که هنوز لایق این جایگاه نشده‌ام و آن دو عزیزی که انتخاب‌شده‌اند تلاش و خواسته‌شان قوی‌تر بود و برایش زحمت بیشتری کشیده‌اند تا اینکه خودم هم تلاش کردم و خداوند این لیاقت را به من عطا کرد.

نظر خود را در مورد این جمله بیان کنید؟ آنانی که مجذوب رحمت قدرت مطلق می‌شوند به ارتقا می‌رسند، آنانی که فقط به سورچرانی مشغول‌اند نصیبی ندارند.

به نظر من این جمله در وادی دهم، به زیباترین هدف خلقت تمام هستی اشاره می‌کندیعنی اگر انسان، لطف و رحمت خداوند را ببیند و در آن جهت تلاش کند و قدم بردارد، خداوند هم لطفش را شامل حال بنده‌اش می‌کند و او را به تکامل انسانیت می‌رساند. ولی آن‌هایی که خود را فقط اسیر دنیا کرده‌اند و برای رسیدن به والاترین هدف خلقتشان، تلاشی نمی‌کنند، از لطف و رحمت خداوند بی نصیبند.

شما مرزبان خبری نمایندگی شهرری هستید حیطه وظایف شما در این جایگاه چیست چه‌کارهایی باید انجام دهید؟

حیطه وظایف من بر پایه تمام وظایفم در شعبه هست که باید گزارشات تمامی کارها، جشن‌ها و مراسمات مختلف را از طریق فضای مجازی به خانم شانی ارائه دهماین گزارش‌ها برای صفحه اینستاگرام کنگره 60 ارسال می‌شود به همین جهت از حساسیت ویژه‌ای برخوردار هست و من تمام سعی‌ خودم را می‌کنم که بدون نقص انجام‌وظیفه کنم.

تهیه و تنظیم: همسفر فاطمه لژیون چهارم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهره چهارشنبه 7 خرداد 1399 01:32 ب.ظ
خداقوت به هردو عزیز
مسافرجمشیدلژیون ۱۲ چهارشنبه 7 خرداد 1399 01:05 ق.ظ
باسلام ضمن عرض دورود وسپاس وخداقوت وخسته نباشیدخدمت همسفرمرزبان سرکارخانم آزاده وباآرزوی توفیق روزافزون برای ایشان رادارم مریدتشکر
همسفر الهام لژیون سوم سه شنبه 6 خرداد 1399 11:23 ب.ظ
خدا قوت خانم آزاده عزیز آرزوی موفقیت در تمام سطوح را براتون دارم و امیدوارم در جایگاههای بالاتر ببینمتون چون شما لایق بهترینها هستید
زهرا لژیون ۸ سه شنبه 6 خرداد 1399 10:30 ب.ظ
خداقوت خدمت هر دو عزیز و آرزوی توفیق روز افزون برای خانم آزاده عزیزم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات