تغییر صفات حرکت در جهت تکامل
پنجشنبه 8 خرداد 1399 ساعت 06:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

اگر قرار هست عمل سالم انجام بدهم در کنار آن باید تصفیه و پالایش را روی خودم انجام بدهم؛ با ورد و یا جادو و دعا نمی‌شود، این کار را انجام داد. وقتی انسان تصفیه و پالایش انجام می‌دهد می‌تواند عمل سالم داشته باشد، البته در مسیر تغییر صفاتمان باید در جهتی حرکت کنیم که رو به تکامل ما باشد؛ یعنی به سمت بالا باشد، نه اینکه روزبه‌روز بخواهیم از آن چیزی هم که هستیم بیشتر سقوط کنیم.

 

کمک راهنما همسفر نسرین لژیون اول:

صفت گذشته در انسان صادق نیست؛ چون جاری است. ولی در خارج از کنگره به من یاد دادند، اگر صفتی دارید از زمان به دنیا آمدن تا مرگ من هم آن صفت درون تو هست یا در خیلی از داستان‌های نویسنده‌ها و شعرای بزرگ مانند فردوسی و سعدی می‌خوانیم مثلاً می‌گویند گرگ‌زاده عاقبت گرگ شود، گرچه با آدمی هم‌نشین باشددر کنگره به من یاد داده‌اند اگر خصلت ناپسندی براثر مرور زمان و جایگاه‌ها و شرایطی که در آن بوده‌ام و مشکلاتی که به‌واسطه اعتیادپیش‌آمده بود؛ ویژگی‌ها و صفات اشتباه را دریافت کردم، صفات بدی اگر داشتم به من یاد دادند که می‌توانم آن‌ها را کنار بگذارم؛ ولی نه یک‌باره بلکه ذره‌ذره باید این کار را بکنم. 

یادم دادند اول تفکر کن چه خصلتی داری، بعد ذره‌ذره صفات را کنار بگذار، یک‌دفعه همه را نمی‌توان تغییر داد. یک‌دفعه نمی‌توانم ره صدساله را بروم یا بگویم یک‌باره تهمت نمی‌زنم، غیبت نمی‌کنماز قانون ذره استفاده می‌کنم، صفات زشت و ناپسند را از خودمان دور می‌کنیم و به‌جای آن صفات خوب را جایگزین می‌کنیم. اگر در کنگره باقدرت تفکر که همان وادی اول است را به‌درستی یاد نگرفته باشم و عملی نکرده باشم، وقتی به وادی دهم می‌رسم، فقط مرور کرده‌ام و ظاهراً از یک سری موانع رد شده‌ام و به وادی دهم رسیده‌ام، اینجا وادی عمل است. باید آموزش‌ها را عملی کنم و بتوانم صفات اشتباه را کنار بگذارم، وادی اول را آقای مهندس بافکر و تفکر خودشان نوشتند و نام آن را وادی تفکر گذاشتند تا بتوانیم از تفکر درست استارت بزنیم تا به نقطه اوج که آرامش و عشق که همان وادی چهاردهم است برسیم.

کمک راهنما همسفر سمیه لژیون ششم:

دستور جلسه در دو قسمت وادی دهم و تأثیر آن روی من هست. در مورد وادی دهم بخواهم بگویم، ویژگی یک انسان را می‌گوید. ما معمولاً انسان‌ها را با صفات آن‌ها می‌شناسیم، قبل از کنگره باور غلطی وجود داشت که می‌گفتند: توبه گرگ مرگ است و یا آب که از سرگذشت چه یک وجب چه صد وجب؛ اما یک وجب با صد وجب فرق دارد و یک مصرف‌کننده درست است که مصرف‌کننده است، یک مقدار تریاک مصرف کند بااینکه برود هروئین و شیشه هم مصرف کند باهم فرق دارداین وادی مثل شمشیر دو لبه است، می‌تواند شامل صفات خوب و هم صفات بد باشد و هم هشدار بدهد و هم امید بدهد. درست است که من می‌توانم صفات بد خود را تبدیل به صفات خوب کنم، اما باید حواسم را جمع کنم صفات خوب من تبدیل به صفات بد نشود؛ پس متغیر است. تأثیر آن روی خود من این بود که صفات بد خودم را پذیرفتم. اولین قدم این بود که بپذیرم چه ویژگی‌ها یا صفات بدی دارم. وقتی پذیرش نداشته باشم؛ مطمئناً نمی‌توانم خودم را درست کنم. وقتی پذیرفتم به‌مرورزمان توانستم تغییر دهم.

همسفر لیلا لژیون سوم:

در سی دی تماشاچی که کمک راهنمایم گفتند گوش کنم تلنگر ازاینجا به من خورد. می‌گوید وقتی به کنگره می‌آیید تماشاچی نباشید، بازیگر باشید. از اعلام تازه‌وارد هم شروع می‌شود. یک سال هست که به کنگره می‌آیم؛ اما بیشتر نقش تماشاچی دارم تا این‌که بازیگر باشم. مهندس گفتند: تازه‌وارد می‌آید چند بار تپق می‌زند، اما بعد می‌تواند به تلویزیون هم برود و آنجا هم حرف بزند. هر دفعه نمی‌شد از ترس دستم را بالا ببرم، اما سی دی گفت می‌توانم حالتم را تغییر بدهم. این تغییر یک‌شبه نمی‌شود، اما ذره‌ذره می‌توانم و پیامی که می‌دهد این است که می‌توانیم این صفات را تغییر بدهیم، اما باید تلاش کنیم.

کمک راهنما همسفر زهره لژیون هفتم:

در مورد این وادی یکی از چیزهایی که می‌گوید، از کلمه جاری استفاده می‌کند و می‌گوید انسان، حیوان و درخت جاری است، در کل هستی و کائنات جاری است. از جاری بودن همین مشکلات مثل بیماری کرونا است تا این بیماری آمد خیلی گره‌ها باز شد خیلی آموزش‌ها را نمی‌توانستیم بگیریم؛ چون برای آن الگو نداشتیم که یاد بگیریماگر از جاری بودن درست استفاده کنیم ممکن است خیلی جاها راه را برای ما باز کند. می‌گوید جاری یعنی درحرکت هستید، تو ثابت نیستید؛ پس فکر نکنید باید در جا بزنید و همین یک کار کفایت می‌کند، در همین یک کار سربلند بیرون بیایم پس کافی است نه. این جاری بودن باید به من بگوید الآن اینجا هستید، اگر درست قدم بردارید در یک سال آینده جایگاه بهتری ممکن است داشته باشیداگر اینجا درست قدم بردارید، جایگاه شما تغییر می‌کند. 

این جاری بودن را همه حس می‌کنیم، صبح بیدار می‌شوم، حال من خوب نیست؛ اما فردا صبح حال من خوب است، این‌ها همه علائم جاری بودن است. نوسان داریم، بالا و پایین داریم، مثل رودی هستیم که گاهی با سنگ بزرگ برخورد می‌کند و گاهی سنگریزه‌ها را هم با خود حمل می‌کند. در این وادی صفت شیر درندگی او هست جزو صفت او و ثابت است، اما برای انسان صفتش خیلی می‌تواند تغییر کند، الآن جزو آدم‌های عصبانی و تند برخورد هستید، اما می‌توانید آدم ملایم و خوش برخوردی باشیدهمه در صورتی اتفاق می‌افتد که تو همراه با جاری بودن واقعاً جاری باشید، در حرکت باشید و خودتان را کشف کنید و گاهی باید با موانع برخورد کنید تا پخته شوید. از جوی کوچکی به رود بزرگ، از رود بزرگ به دریا برسید. در مسیر هست که خیلی چیزها معلوم می شود و نباید بگویید، آخر چرا من؟ آخر تا کی؟ برای چی من؟ نه، این ها در مسیر آمده تا شما جاری باشید. باید با موانع برخورد بکنید تا بتوانیم وصل شویم و به جاهای دیگر برسیم.

همسفر زینب لژیون چهارم:

مصداق بارز این مسئله این است. قبل از کنگره مسافرها یا همسفر می‌گفتند: کسی که در دام اعتیاد افتاده است هیچ جور نمی‌تواند از آن بیرون بیاید؛ اما مشخص می‌شود انسان جاری می‌تواند همه صفاتش را تغییر بدهد، اینکه من مغرور نشوم، امید داشته باشم که مشکل من حل می‌شودجمله‌ای از وادی ده که روی من تاثیر داشت، گفت تا زمانی که نفرت نباشد، عشق به وجود نمی‌آید. اگر همه خوب باشند، من هنر نکردم که بخواهم عشق بدهم. یک موضوع دیگر در وادی است که دوستش دارم و مدام مرور می‌کنم این است که آن‌هایی که در زندگی بیشترین آسیب را به من زدند، بهترین معلم ما هستند؛ با رفتارشان یاد دادند که زیبایی‌ها چطوری هست و با بدی‌هایشان زیبایی را بهتر شناختیم.

همسفر زهرا لژیون سوم:

انسان می‌تواند از عمق تاریکی با تلاش خودش به روشنایی برسد. حتی در مورد فرد معتاد که قبلاً مواد مصرف می‌کرده و یا هر خلافی داشته، الآن تغییر کرده ما نمی‌توانیم آن شخص را به همان دید نگاه کنیماو تغییر کرده و الآن درست‌کار می‌کند. ما هم همین‌طور می‌توانیم با نور الهی و خداوند قدم بگذاریم و با تلاش خودمان تغییر کنیم.

همسفر رخساره لژیون پنجم:

تأثیر وادی دهم روی خودم را می‌گویم، 15 ماه است که به کنگره می‌آیم، اول یک سری صفاتی داشتم و با آموزش گرفتن این وادی‌ها دیدم باید خودم را تغییر بدهم، اول گشتم ببینم چه صفاتی داشتم که همه را آزار می‌داد؛ ولی با واکنش‌های تندی در اطرافیان مواجه شدم، توقع نداشتند که آن‌قدر تغییر کنممن مسئول رفتار دیگران نیستم، اما اینکه خودم را درست کنم، آن‌ها هم رفتارشان عوض می‌شود و می‌فهمند این تغییر چه بوده است. درست است که آمدنم به کنگره برایم دردسرساز شد، اما به رفتارها اهمیت ندادم و آمدم و خدا را شکر الآن هم همان افراد موافق هستند و می‌گویند: برو هنوز خیلی کاردارم تا آموزش‌هایم تکمیل بشود. همیشه از تکرار روزها و شب‌ها و اینکه تغییری ایجاد نمی‌شود، خیلی نگرانی داشتم، اما جاری شدن در همه ساعت‌ها بود و من نمی‌دیدم. الآن از تک‌تک لحظاتم استفاده می‌کنم و سعی می‌کنم با زمان جلو بروم.

همسفر زهرا لژیون سوم:

همیشه دلم می‌خواست که تغییر کنم، نمی‌دانستم با چه راهی باید تغییر کنم. این وادی می‌گوید باید با دوری از ضد ارزش و حرکت تغییر کنم. این وادی به من امیدواری می‌دهد که هر زمان بخواهم می‌توانم تغییر کنم که اختیاردارم و می‌توانم با اختیارم خودم را تغییر بدهم.

همسفر فریبا لژیون پنجم:

تأثیر این وادی روی من این است که توانستم تا حالا یک سری صفات گذشته‌ام را که خوب نبودند، تغییر بدهم و در این دو سال به صفات خوب تبدیل کنم و خدا را شکر که الآن هستم سعی می‌کنم صفات دیگرم را تغییر بدهم.

همسفر الهام لژیون سوم:

خودم تا قبل از کنگره این موضوع برایم مهم نبود، باورش نمی‌کردم و می‌گفتم: من همین هستم و تغییر نمی‌کنم، مسافرم خوب نمی‌شود، این کار امکان ندارد؛ ولی وقتی وارد کنگره شدم، خیلی چیزها عوض شد و تغییر کرد. آقای مهندس می‌گویند: از طبیعت می‌شود الهام گرفت خود من نگاه نمی‌کردم و تغییرات و قشنگی‌ها را نمی‌دیدم. وقتی یاد گرفتم و حس‌هایم باز شد، باعث شد از همه تغییرات طبیعت را یاد بگیرم. وقتی خودم بخواهم تغییر کنم همه تغییر می‌کنند.

همسفر الناز لژیون ششم:

این وادی به من کمک کرد تا بتوانم از آن چیزی که بودم دربیایم. درست است که نتوانستم به‌طور کامل مشکلات درونی‌ام را حل بکنم، اما من که فرد زودرنجی بودم و صبر کمی داشتم، کم‌کم روی خودم کارکردم که بقیه ضد ارزش‌هایم را هم کنار بگذارم.

مرزبان همسفر آزاده:

من این وادی را خیلی دوست دارم. اولین بار که وارد کنگره شدم، مسافرها را می‌دیدم، آن‌قدر منظم و مرتب اعلام سفر می‌کنند، برایم قابل‌باور نبود تا اینکه خودم آمدم و مسافرم هم آمد. ریزریز هر دو در کنار هم صفاتمان را تغییر دادیم؛ حتی الآن خارج از مسئله مصرف مشکلی که پیش می‌آید اگر آدم بخواهد تغییر کند، خدا به قدمش برکت می‌دهد و ما نتیجه تغییر را می‌بینیم. هم به‌فرمان خدا و هم به خواست و تلاش خودمان برمی‌گردد.

کمک راهنما همسفر فاطمه لژیون چهارم:

در وادی نهم آمده گفته که نقطه تحمل خود را بالا ببریم. آن صفات بدی که داشتیم و درگذشته خیلی استفاده می‌کردیم، ولی بلد نبودیم درستش کنیم و به صفات نیکو تبدیل کنیم؛ چون دانایی و آگاهی نداشتیم. وقتی آمدیم کنگره و آموزش‌هایش استفاده کردیم یاد گرفتیم چه طور به صفات نیکو تبدیل کنیم. همه تغییرات در من چیزی جز جستجو و تلاش خودم بیشتر نیست. مسافرم یا بچه‌ام نمی‌تواند بیاید و صفت بد من را تغییر بدهد، من خودم باید بنشینم و آن را تغییر بدهمآیه قران می‌گویید: انسان چیزی جز تلاش و کوشش خودش نیست. خودم باید تلاش کنم و آن را به صفت خوب تبدیل کنم، از دیگران توقع نداشته باشم و باید صبور باشم و ذره‌ذره صفات بد را دور کنمصوت، نور و حس در جهان هستی کاربرد دارد، نور خداوند در آسمان‌ها و زمین است؛ به آدم انرژی می‌دهد همان‌طور که اول صبح خورشید را ببینید، طراوت و شادابی می‌دهددر سی دی صوت داشتیم که اصوات این قدرت و تأثیر را دارد که صفات هم در درونم تغییر بدهد. حس اولین قوه به کار انداختن نیروی عقل است. در همه وادی‌ها نیروی تفکر خیلی مهم است و نمی توانم فقط به زبان بگویم که باید صفات بدم را تغییر بدهم؛ بلکه با تفکر و برنامه‌ریزی و نقشه باید آن را تغییر بدهم.

اسیستانت محترم همسفر منصوره:

همه گفتند که خوشحالیم جلسه برگزارشده است، امیدوارم در کنار این خوشحالی قدردان و سپاسگزار هم باشیم، همه ما خلأ این سه ماه تعطیلی را در زندگی‌مان حس کردیم. همه عزیزان در مورد وادی تغییر صفات صحبت کردند، همه این ها به نیروی اختیاری که خداوند به انسان داده و راه و مسیری که تعیین کرده که به تکامل برسیم برمی‌گردد. خلقت انسان پوئن مثبتی که برای انسان داشت این بود که همه ما با دستان خودمان اختیار داریم خوشبختی یا بدبختی را برای خودمان در زندگی رقم بزنیم. در انتهای وادی چرخه‌ای آورده شده است که می‌گوید در مسیر تغییر صفات باید از تفکر سالم که وادی اول هست شروع کنم تا به عشق سالم که وادی چهاردهم هست برسم، یعنی من این چرخه را باید بیاموزم و کاربردی اجرا کنم تا به نتیجه برسم. از تفکر سالم آموزش می‌دهد که در مورد مسائل و مشکلات زندگی‌مان تفکر کنیم و راه‌حل را پیدا کنیم و بعد به ایمان سالم می‌رسد، ایمان تجلی نور خداوند در انسان است؛ یعنی صفات خدا در انسان متجلی می‌شود. 

در رابطه با عمل سالم توجه کنیم؛ چه‌کاری عمل سالم است یا چه‌کاری عمل به‌ظاهر نیک است. یاد گرفتم عمل سالم اگر زمان بگذرد، هیچ‌گاه تبدیل به عمل ناسالم نمی‌شود. شاید الآن نتیجه مشخص نباشد اما در درازمدت قطعاً مشخص می‌شود و اگر عمل سالم قرار هست انجام بدهم باید خودم تصفیه و پالایش را انجام بدهم؛ با ورد و یا جادو و دعا نمی‌شود، این کار را انجام داد. وقتی انسان تصفیه و پالایش انجام می‌دهد کم کم می‌تواند عمل سالم داشته باشد. حس اطلاعات درست را می‌گیرد و به عقل می‌دهد و عقل تصمیم درست در زندگی می‌گیرد که چه‌کاری اشتباه است و چه‌کاری درست است و کارهای سالم را فرمان می‌دهد که انجام بدهد و در ادامه عشق سالم را می‌تواند تجربه کند. بادید کلی این وادی دهم، از وادی اول تا وادی چهاردهم را درون خود جای‌داده و این چرخه انتهای وادی دهم، درسی از کل وادی‌ها را دارد به ما نشان می‌دهد. امیدوارم همه بتوانیم در زندگی خودمان رو به جهتی حرکت کنیم که هم سو با تکامل ما باشد؛ یعنی به سمت بالا و صعود باشد، نه اینکه روزبه‌روز بخواهم از آن چیزی که هستیم بیشتر سقوط کنیم. خیلی از ما می‌دانیم به دست آوردن خیلی چیزها مثل جایگاه و موقعیت‌ها به‌مراتب خیلی راحت‌تر هست تا اینکه بخواهیم آن موقعیت را حفظ کنیم. حفظ آن چیزهایی که به دست می‌آوریم نیاز به انرژی و دانایی زیادی دارد تا من بتوانم موقعیت و شرایط مطلوبی که با زحمت به دست آورده ام را حفظ کنم. امیدوارم همه ما در این مسیر موفق باشیم.

ارسال: رابط وبلاگ همسفر شبنم لژیون چهارم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستورجلسه هفتگی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرجمشیدلژیون۱۲ جمعه 9 خرداد 1399 03:51 ق.ظ
باسلام ضمن عرض دورود و سپاس وخداقوت وخسته نباشیدخدمت همسفرراهنما سرکارخانم نسرین وهمسفرراهنما سرکارخانم سمیه وهمسفرسرکارخانم لیلا وهمسفرراهنماسرکارخانم ژهره وهمسفرسرکارخانم زینب وهمسفرسرکارخانم زهراوهمسفرسرکارخانم رخساره وهمسفرسرکارخانم زهرا وهمسفرسرکارخانم فریبا وهمسفرسرکارخانم الهام وهمسفرسرکارخانم الناز وهمسفرمرزبان سرکارخانم آزاده وهمسفرراهنماسرکارخانم فاطمه وهمسفراسیستانت سرکارخانم منصوره وباآرزوی توفیق روز افزون برای هرچهارده نفرتان را دارم مرید تشکر
همسفر منصوره پنجشنبه 8 خرداد 1399 07:13 ب.ظ
عرض خداقوت خدمت خانم شبنم عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic