کارگاه آموزشی مجازی؛ رعایت حرمت ضامن رهایی
شنبه 7 تیر 1399 ساعت 10:15 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست مسئول وبلاگ: همسفر منصوره | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

هشتمین جلسه از دوره نهم کارگاههای آموزشی مجازی ویژه همسفران، نمایندگی شهرری با دستور جلسه حرمت کنگره 60، چرا رابطه کاری و مالی در کنگره ممنوع می باشد؟ با استادی کمک راهنمای تازه واردین خانم عفت برگزار گردید.

من به کنگره آمده‌ام برای رسیدن به درمان، رهایی و آرامش، اما اگر خلاف حرمت و قوانین کنگره عمل کنم از مسیر آرامش دور خواهم شد و به‌جای فکر کردن به درمان خودم و مسافرم به حاشیه‌های دردسرساز باید بیندیشم و چه‌بسا که از مسیر درمان برای همیشه خارج شوم.

انسان وقتی برای انجام کاری قدم اول را برمی‌دارد، باید بداند هر کاری دارای قاعده و قانون مربوط به خودش می‌باشد و هرچه این قاعده‌ها را بیشتر، بهتر و دقیق‌تر اجرا کنیم، در مسیر خودمان موفق‌تر خواهیم بود. وقتی برای اولین بار وارد کنگره شدم، بسیار سرگردان بودم. پر از حرف بودم و دلم می‌خواست مانند روال گذشته با همه حرف بزنم و از علوم افراد مختلف برای حل مشکلم استفاده کنم، غافل از اینکه علم هر فردی برای خودش مفید است. در همان جلسات اولیه با هر فردی در شعبه که مثل من بود شروع به صحبت می‌کردم، ولی عکس‌العمل آن‌ها برایم عجیب بود، به‌طوری‌که بعضی از افراد مختصر پاسخ من را می‌دادند و افرادی که شال داشتند و من احساس می‌کردم که حتماً این افراد پاسخ سؤالات من را خواهند داد به من می‌گفتند صبر کنید بعد از انتخاب راهنما پاسخ تمام سؤالات خود را خواهید گرفت و راهنما به شما می‌گوید که چه‌کاری باید انجام بدهید.

تا اینکه بعد از گذراندن سه جلسه مشاوره، وارد لژیون شدم و اولین مطلبی را که راهنمایم به من آموخت رعایت حرمت در کنگره 60 بود. کلمه حرمت را قبلاً شنیده بودم اما درک درستی از آن نداشتم، با خودم فکر می‌کردم حرمت نگه‌داشتن یعنی احترام گذاشتن به اشخاص، نمی‌دانستم که گاهی مکان هم می‌تواند حرمت داشته باشد. راهنمایم ذره‌ذره در آموزش‌ها مرا با حرمت کنگره 60 آشنا کردند و به من گفتند در اینجا هر فردی چه مسافر و چه همسفر فرقی نمی‌کند باید حرمت و قوانین را رعایت کند تا به درمان، رهایی و آرامش برسد. وقتی بندهای حرمت کنگره 60 را نگهبان جلسه می‌خواند در عمق وجودم آن‌ها را زمزمه می‌کردم، ولی برایم قابل‌هضم نبود که چرا نباید در میان صحبت دیگران حرف بزنم، بایدمراقب لوازم شخصی خودم باشم، نباید تلفن بگیرم و یا شماره تلفن به دیگران بدهم، نباید بحث سیاسی کنم، باید پوشش مناسب داشته باشم. برایم سؤال بود که چرا من نباید به همسفری که همسرش مصرف‌کننده است کمک مالی داشته باشم؟ چرا نباید با آن‌ها بیرون از کنگره رابطه کاری و تلفنی داشته باشم؟ خیلی برایم سنگین بود زیرا تمامی بندهای حرمت بایدها و نبایدها بودند. با خودم می‌گفتم تلفن دادن چه ربطی دارد؟ پول دادن چه مشکلی ایجاد می‌کند؟ و...

بااینکه زیاد به حرمت کنگره 60 ایمان و اعتقادی نداشتم ولی آن را اجرا می‌کردم زیرا آمده بودم تا مسافرم و خودم به درمان برسیم. چون برای درمان مسافرم عزم خود را جزم کرده بودم پس گوش‌به‌فرمان شدم و تمام نکات را اجرا کردم. وقتی از شعبه بیرون می‌رفتم اگر رهجویی به هر طریقی می‌خواست با من همراه بشود، من با معذرت‌خواهی راهم را جدا می‌کردم. اگر رهجویی کالایی داشت و می‌خواست بفروشد و خرید از آن شخص منافع مالی برایم داشت آن خرید را انجام نمی‌دادم. به‌موقع در جلسات حضور داشتم و به سفر خودم می‌اندیشیدم تا اینکه به‌مرورزمان آموزش‌ها را دریافت کردم و مصلحت اجرای حرمت را درک کردم و متوجه شدم یکی از عوامل موثر درمان و ضامن رهایی، رعایت حرمت کنگره 60 می‌باشد.

من قصد سفر در کنگره را داشتم پس خود را ملزم به کاربردی کردن حرمت و قوانین کنگره می‌دانستم. در ابتدا برایم سخت بود که اگر اتفاقی با یکی از همسفران سوار ماشین بودیم کرایه‌اش را حساب نکنم، ولی با هر سختی بود فقط کرایه خودم را می‌دادم و پیاده می‌شدم در ادامه می‌دیدم آن همسفر هم آموزش گرفته و اصلاً ناراحت نمی‌شود و یا اگر شخصی در کنگره شماره تماس من را می‌خواست سر باز می‌زدم اوایل نه گفتن و انجام این کارها برایم سخت بود ولی در ادامه برای حفظ حرمت‌ها و قوانین انجام می‌دادم و با عذرخواهی از دادن شماره تماس خودداری می‌کردم. کم‌کم با گرفتن آموزش‌ها و قرار گرفتن در شرایط متفاوت متوجه شدم که اجرای حرمت‌ها چقدر عالی است و چقدر مرا به آسایش و آرامش می‌رساند.

من به کنگره آمده‌ام برای رسیدن به درمان، رهایی و آرامش، اما اگر رابطه پولی و کاری با دیگران داشته باشم از مسیر آرامش دور خواهم شد و به‌جای فکر کردن به درمان خودم و مسافرم به حاشیه‌های دردسرساز باید بیندیشم و چه‌بسا که از مسیر درمان برای همیشه خارج شوم. حرمت کنگره به من می‌گوید بحث سیاسی ممنوع زیرا من اطلاعات و علم آن را ندارم و اصلاً کنگره جای این حرف‌ها نیست. می‌گوید مراقب لوازم شخصی خود باش، می‌گوید صحبت‌های دیگران را قطع نکن و هیچ‌گونه قرض یا وام به هیچ شخصی حقیقی و یا حقوقی پرداخت نکن. دروغ نگو، حرف ناشایست نزن. تلفن نده و تلفن نگیر، رابطه کاری و مالی ممنوع و ...

واقعاً زمان می‌برد تا متوجه دلایل محکم حفظ حرمت کنگره 60 بشویم، حرمت کنگره یعنی کارهایی که در سفر کردن حرام است و چون به ضرر من و مسافرم است ممنوع می‌باشد یعنی در اصل به آرامش منِ همسفر و مسافرم فکر شده است. رعایت حرمت کنگره 60 باعث شده که هریک از اعضاء کنگره 60 در هر شرایطی چه در کنگره و چه در زندگی شخصی خودشان زندگی آرام و بدون دغدغه و حاشیه‌ای داشته باشند. باعث شده در پارک طالقانی بدون کوچک‌ترین بحث‌وجدلی ورزش کنند و از در کنار هم بودن نهایت لذت را ببرند و یا در اردوها، ورزش‌ها، تئاتر، جزء بهترین گروه‌ها باشند.

حرمت کنگره 60 آموزشی مهم و مکملی تأثیرگذار در مسیر درمان مسافران و همسفران می‌باشد. ما در جلسات دو بار حرمت را می‌شنویم زیرا بسیار بااهمیت است و رعایت کردن قوانین و حرمت کنگره ما را به صراط مستقیم می‌کشاند و مسیر درمان را برای ما هموار می‌سازد. هر یک از ما با رعایت حرمت کنگره 60 در اصل‌داریم عشق و محبت را نثار یکدیگر می‌نماییم، از استرس خود و دیگران می‌کاهیم و حالمان خوب می‌شود و نه‌تنها دوستانمان را از دست نمی‌دهیم بلکه دوستان واقعی را به دست خواهیم آورد و چه لذت‌بخش است زمانی که حرمت کنگره را رعایت می‌کنی و بعدازآن متوجه حکمت آن می‌شوی و خدا را بابت انجام حرمت کنگره 60 شکر می‌گویی.

رعایت حرمت کنگره 60 در زندگی شخصی ما هم می‌تواند کاربرد داشته باشد تا بتوانیم حریم زندگی خودمان را بهتر حفظ کنیم. من خودم به‌شخصه هر جا حرمت کنگره 60 را رعایت کردم سود بردم و دوستی‌هایمان دوام بیشتری پیدا کرد. از خدای بزرگ به جهت اینکه من را در این مسیر هدایت کرد بی‌نهایت سپاسگزارم و از جناب آقای مهندس بابت تنظیم حرمت کنگره 60 سپاسگزارم و برای تمامی خدمت گذاران در کنگره 60 سلامتی و موفقیت روزافزون را خواستارم.

نویسنده: همسفر عفت لژیون پنجم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرجمشیدلژیون ۱۲ شنبه 7 تیر 1399 10:47 ب.ظ
باسلام ضمن عرض دورود و سپاس و خداقوت و خسته نباشید خدمت همسفر سرکار خانم عفت و با آرزوی توفیق روز افزون برای ایشان را دارم مرید تشکر
همسفر سمیه لژیون ششم شنبه 7 تیر 1399 05:26 ب.ظ
بسیارعالی خانم عفت عزیز،موفق باشید.
فاطیما شنبه 7 تیر 1399 10:33 ق.ظ
سلام و خدا قوت خدمت خانم عفت عزیز....عالی بود امیدوارم همیشه در مسیر خدمت در کنگره مستدام باشید
همسفرمنصوره شنبه 7 تیر 1399 10:29 ق.ظ
بسیار عالی خانم عفت جان. انشالله موفق باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات