باید خودمان را پس بگیریم
پنجشنبه 5 تیر 1399 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست مسئول وبلاگ: همسفر منصوره | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

فرد خودش باید خودش را پس بگیرد زیرا فرد مصرف‌کننده و کسی که دچار ضد ارزش شده دیگر خودش مالک خودش نیست. مواد یکی از نیروهای اهریمنی است و هر انسانی سایر نیروهای اهریمنی هم در وجودش هست حسادت، خودخواهی، کینه، خودپرستی و ... این‌ها نیروهای اهریمنی هستند.

زهرا همسفر میثم:

این مبحث چهار روز از درمان می‌گذرد و می‌فرمایند سه روز در بهت و گیجی به سر می‌برند كه آیا جدى از اعتیاد رهاشده‌اند؟ آیا عکس‌العمل‌های آشکار و پنهان به سراغ من می‌آید؟ روز چهارم با استاد سیلور ملاقات می‌کنند و اولین كار نگهبان قدردانی از استادانشان و از كسانى كه او را یارى و پرورش دادند و به رهایى رساندند بود و می‌فرمایند شما در تمام سفر همراه و چراغ راه ما بودید و هدایت‌کننده ما بودید و استاد دیگرشان رعد می‌گوید: محبت واقعى وقتى با باورها عجین شود معناى محبت را لمس می‌کنید دیگرانى كه هیچ‌وقت حضور نداشتند همان ظرف‌های تهى هستند.

ممكن است یكى حضورداشته باشد و ظاهراً هم پر باشد ولى مانند ظرف خالى است چون محبت در درونش نیست چون باورهایش عجین نشده است و مفاهیم را درك نكرده است. محبت واقعى یعنى همین كنگره كه همه ما را گرد هم جمع كرده است. اشاره می‌کنند به اینكه ما از هیچ تفكری كوتاهى نکرده‌ایم و از خداوند خواسته‌ایم كه خودتان را پس بگیرید، یعنى شخص باید خودش را پس بگیرد. وقتى شخصى مصرف‌کننده است دچار ضد ارزش‌ها شده است به‌اصطلاح مالك خودش نیست و باید خودش را پس بگیرد.

اگر انسان یك مثلث باشد یك ضلع نفس یك ضلع روح و ضلع دیگرش جن است كه انسان و نفس صاحب‌خانه بوده اما باکارهای ضد ارزشى صاحب‌خانه جن شده است و باید خودمان را از جن پس بگیریم و مالك خانه شویم. بعضی‌ها در سفر دوم حال خوبى ندارند ازنظر مردم ظاهراً خوب هستند و مواد مصرف نمی‌کنند اما حال خوبى ندارند چون بعد از رهایى پس نمی‌دهند. باید آموزش‌هایی كه دیدیم یا هر خدمتی كه می‌توانیم در كنگره انجام بدهیم یعنى پس بدهیم تا حالمان خوب باشد.

هر بیمارى یك دوران نقاهتى دارد باید صبور باشیم چون پس از بهبودى به سبب طولانى بودن مدت بیمارى قدرى ناتوان و به قول شما بهانه‌جو وبى حوصله می‌شویم و این در شما به كمترین درجه خود اكتفا نمود و شمارا براى انجام كارهایى كه لازم است آماده كرده است و باید این دوران ذره‌ذره با برنامه‌ریزی انجام شود این نیست كه همه‌چیز را به‌یک‌باره به دست بیاوریم.

زمستان فصل كسب قدرت است یعنى با بارندگی‌ها با برف‌ها كه به زمین می‌بارد انرژى براى بهار و تابستان و پاییز ذخیره می‌شود و در پاییز بعضى از حیوانات به خواب می‌روند برگ‌های درختان می‌ریزد و همه در حال كسب انرژى و قدرت براى مراحل بعدى هستند و اشاره‌ای شده به رژیم غذایى كه می‌فرمایند ما هیچ رژیمى نداریم از تمامى مواد خوراكى به‌اندازه استفاده شود چون بدن نیاز دارد و تأکیددارند ما با خوردن مواد غذایى ویتامین موردنظر خودمان را دریافت می‌کنیم.

همسفر زهرا:

اگر باوری که انسان‌ها دارند بامحبت عجین شود، آن موقع است که معنی محبت را درک و لمس خواهیم کرد و به محبت واقعی خواهیم رسید. بعضی از انسان‌ها باورهایشان بامحبت عجین نشده و محبت ندارند آن‌ها همان ظروف تهی هستند، آن محبت واقعی است که ما را دورهم جمع می‌کند. وقتی یک سری وارد سفر دوم می‌شوند، هم مواد را کنار گذاشته‌اند و هم رهایی گرفته‌اند ولی یک سری حالشان خیلی خوب می‌شود و یک سری دریک سطحی راکد می‌مانند و روبه‌زوال می‌روند، چون فقط مواد را کنار گذاشته‌اند و به دانش و علم و آگاهی خود اضافه نکرده‌اند، علت این است فقط گیرنده بوده‌اند یعنی هیچ خدمتی نمی‌کنند یا اگر خدمتی انجام دهند به‌جای خدمت ریاست می‌کنند و خود را سوای دیگران می‌دانند و فکر می‌کنند که خیلی خنثی هستند و به‌طرف ضد ارزش‌ها می‌روند؛ بنابراین ما در کنگره خود را پالایش می‌کنیم تا به صراط مستقیم برویم یکی از این پالایش‌ها کنار گذاشتن مواد مخدر می‌باشد.

همسفر لیلا:

اگر باورهای انسان بامحبت عجین شود معنای واقعی محبت را لمس می‌کند و محبت را درک می‌کند و بهتر و راحت‌تر می‌تواند به دیگران محبت کند، بعضی از انسان‌ها ممکن است همیشه حضورداشته باشند و به‌ظاهر پر باشند ولی همانند ظروف تهی هستند چون محبت در درونشان نیست بلد نیستند به کسی محبت کنند، محبت کردن را یاد نگرفته‌اند باورشان بامحبت ادغام نشده است و مفهوم محبت را درک نکرده‌اند. چیزی که باعث شده است در کنگره همه دورهم شوند بدون اینکه باهم نسبتی داشته باشند همان پیوند محبت است و این محبت در کنگره بین اعضا کاملاً حس می‌شود.

در سیستم طبیعت باید پرداخت کنی تا دریافت کنی، برخی انسان‌ها هستند که حال خوشی ندارند این‌ها کسانی هستند که هیچ حرکتی نکرده‌اند و هیچ کمکی به دیگران نمی‌کنند چیزی پرداخت نکرده‌اند تا چیزی دریافت کنند، اگر من می‌خواهم چیزی از سیستم دریافت کنم باید چیزی بدهم اگر محبت می‌خواهم باید محبت کنم، اگر عشق می‌خواهم باید عشق بورزم و...پس در این مسیر زندگی باید درست حرکت کنیم تا به آرامش و آسایش برسیم و دائماً درحرکت باشیم تا به دانشمان افزوده شود و مسئولیت کارها و زندگی خود را به عهده بگیریم و به خداوند ایمان و باور داشته باشیم و در هر کاری صبر پیشه کنیم تا به نتیجه‌ی مطلوب برسیم.

همسفر انعام:

وقتی باورها بامحبت ادغام شود آن موقع می‌توان محبت را لمس کرد. بعضی‌ها در جمع هستند ولی بااین‌وجود تنها هستند. محبت در بین خیلی‌ها سوری شده است یعنی وقتی منافعی باشد محبت هم هست ولی جایی که منافعی نباشد محبتی هم نیست حتی جواب تلفن هم نمی‌دهیم و همه بدبختی‌ها از این است. ما باید از خداوند تشکر کنیم زیرا همه‌چیز دست خداست مسیر عبور ما از این راه سخت را خدا مهیا نمود این عبور برای کسانی که خود مشتاق سفر و ریزش نیروهای اهریمنی هستند است. 

مواد یکی از نیروهای اهریمنی است و هر انسانی سایر نیروهای اهریمنی هم در وجودش هست حسادت، خودخواهی، کینه، خودپرستی و ... این‌ها نیروهای اهریمنی هستند. استاد میگویند ما از خدا خواستیم تا خود را پس بگیرید در اینجا نکته‌ای هست که فرد خودش باید خودش را پس بگیرد زیرا فرد مصرف‌کننده و کسی که دچار ضد ارزش شده دیگر خودش مالک خودش نیست. هر بیماری دوران نقاهتی دارد و فرد مصرف‌کننده هم دوران نقاهتی دارد و این نیست که بعد از رهایی یک‌دفعه بتوانند تمام زندگی و آشفتگی‌ها را درست کند و باید کم‌کم و با تفکر مسائل را حل کند.

همسفر الهام:

اگر باور بامحبت ترکیب شود معنای محبت واقعی را می‌توان لمس کرد، ما باید بتوانیم محبت را لمس و درک کنیم، هستند کسانی که حضور دارند ولی مانند یک ظرف خالی هستند بااینکه در جمع هستند ولی همیشه تنها هستند چون محبتی ندارند. شخصی که گرفتار مواد شده و یا گرفتار ضد ارزش‌ها می‌باشد دیگر مالک خودش نیست و تنها خودش می‌تواند به خودش کمک کند تا از این نیروهای اهریمنی نجات یابد.

ما وقتی وارد سفر دوم می‌شویم یعنی خودمان را پالایش می‌کنیم که بتوانیم به راه صراط مستقیم برویم، ولی عده‌ای باوجوداینکه رها شدند و به سفر دوم رفته‌اند در مسیر خودشان تکامل ندارند و حالشان خوب نیست، شاید ازنظر جامعه و مردم خوب باشند ولی ازنظر کنگره حالشان خوب نیست. علتش این می‌تواند باشد که این اشخاص پس نمی‌دهند یعنی این‌ها فقط می‌خواهند و هیچ‌وقت دست بده ندارند و خنثی هستند و حتی گاهی از سمت خنثی به‌طرف منفی هم می‌روند پس ما باید یاد بگیریم که پایان سفر اول پایان همه‌چیز نیست بلکه انسان باید در طول زندگی دائماً به سمت بالا برای رسیدن به صلح و آرامش حرکت کند.

هر بیماری که انسان داشته باشد به دلیل طولانی بودن بیماری دوران نقاهتی نیز دارد. برای مثال: شخصی که مواد مصرف می‌کرده در حدود ده سال یا پانزده سال درگیر مواد بوده و اکنون ظرف مدت یک سال یا یازده ماه مواد را قطع کرده آن شخص نباید از خودش توقع داشته باشد که از فردای قطع مصرف تمام‌کارهای عقب‌افتاده‌ی خودش را انجام دهد بلکه باید دوران نقاهت را پشت سر بگذارد، انسانی که می‌خواهد زود به خواسته‌های خود برسد دچار مشکلات و بحران می‌شود.

ارسال: لژیون سوم

منبع: سی دی دوران نقاهت 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: لژیون گردی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرمریم لژیون ۷ پنجشنبه 5 تیر 1399 04:07 ب.ظ
دوستان عزیز خدا قوت
عالی بود
مسافرجمشیدلژیون ۱۲ پنجشنبه 5 تیر 1399 11:13 ق.ظ
باسلام ضمن عرض دورود و سپاس و خداقوت و خسته نباشید خدمت همسفر سرکار خانم زهرا و همسفر سرکار خانم لیلا و همسفر سرکار خانم زهرا و همسفر سرکار خانم انعام و همسفر سرکار خانم الهام وبا آرزوی توفیق روز افزون برای هر پنج نفرتان را دارم مرید تشکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic